Економічна геологія
Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Економічна геологія
Код дисципліни
ВБ 06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: стадійність геологічного і техніко-економічного вивчення надр, стадії геолого-економічної оцінки, поняття про запаси і ресурси корисних копалин та методи їх визначення, класифікації запасів і ресурсів твердих корисних копалин та вуглеводнів, чинники, які визначають промислову цінність родовищ корисних копалин, поняття про показники і параметри кондицій на мінеральну сировину, методи підрахунку запасів твердих корисних копалин та вуглеводневої сировини, методи вартісної оцінки запасів корисних копалин.
Вміти: розраховувати різними методами кількість прогнозних і перспективних ресурсів виділеної площі, обирати і обґрунтовувати кондиції для підрахунку запасів відповідно до обраного способу підрахунку та складності геологічної будови родовища, проводити підрахунок запасів способами геологічних і експлуатаційних блоків, геологічних розрізів і погоризонтних планів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсу «Теорія ймовірності та математична статистика», «Геоінформаційні системи в науках про Землю» або аналогічних за змістом.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках навчальної дисципліни відбувається ознайомлення поняттям запасів та ресурсів, етапами та стаді та техніко-економічного вивчення надр, чинниками, що визначають промислову цінність родовищ, кондиціями на мінеральну сировину, способами підрахунку запасів, економічною та вартісною оцінкою родовищ, вивченням та економічною оцінкою геологічного простору, міжнародними стандартами вартісної оцінки надр.
Рекомендована та необхідна література
1. Вельмер Ф.В. Економічні оцінки родовищ. – К.: Логос, 2001. – 201 с.
2. Класифікація запасів і ресурсів корисних копалин Державного фонду надр. Затверджено постановою Кабінету Міністрів України №432 від 5.05.1997р.-Київ: Державна комісія України по запасах корисних копалин при Міністерстві екології та природних ресурсів. – 1997.
3. Курило М.М., Андрєєва О.О. Економічна геологія: Методичні рекомендації до виконання практичних робіт для студентів геологічних спеціальностей вищих навчальних закладів. - К.:Ніка-Центр, 2014.- 104 с
4. Основи економічної геології. Навчальний посібник.- К.: «Логос».-2006.-223с.
5. Рудько Г.І., Курило М.М., Радованов С.В. Геолого-економічна оцінка родовищ корисних копалин. -К.: Вид-во «АДЕФ-Україна», 2011.- 384 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 7 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати
якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), виконання 5 самостійних практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі без обмеження інструментарію та техніки вирішення проблеми) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмовоусного іспиту.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олена
Олександрівна
Андрєєва
Геології родовищ корисних копалин
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геології родовищ корисних копалин
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"