Земельні ресурси

Освітня програма: Оцінка землі та нерухомого майна

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Земельні ресурси
Код дисципліни
ВБ 03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати правові та методичні основи проведення оцінки земельних ресурсів та нерухомого майна. Знати нормативно-правові засади забезпечення питань раціонального використання, охорони, обліку та оцінки земель на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях, процедур державної реєстрації земельних ділянок, інших об’єктів нерухомості та обмежень у їх використанні. Розробляти проекти землеустрою, землевпорядної і кадастрової документації та документації з оцінки земель, складати карти і готувати кадастрові дані із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем і цифрової фотограмметрії. Розробляти проекти регулювання ринків нерухомості та земельних ресурсів. Проводити нормативну та експертну грошову оцінку земель та цілісних майнових комплексів, фінансових інтересів та інших майнових прав.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого освоєння навчального матеріалу дисципліни студенти повинні до його початку володіти знаннями та навичками в галузі використання та охорони земельних ресурсів, поняттями земельні ресурси, землекористування, майнова, сільськогосподарська та природоохоронна нерухомість і їх особливості при оцінці.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Земельні ресурси» дозволяє отримати знання з складу, структури, стану використання земельних ресурсів та врахування їх особливостей при формуванні і оцінці землекористування як базової основи нерухомості. Дисципліна включає загальні поняття землі, земельних ресурсів, землекористування, характеристику складу та структури земельних ресурсів світу і України, розподіл земельних ресурсів України за використанням, поняття та сутність земельних ресурсів як базової основи формування земельних ділянок (об’єктів нерухомості), землеволодіння та землекористування в Україні як товару і капіталу в ринковій економіці. Важливою складовою даної дисципліни є вивчення методології аналізу стану землекористування та особливостей його оцінки.
Рекомендована та необхідна література
1. Третяк А.М. Земельні ресурси України та їх використання/Третяк А.М., Бабміндра Д.І.-К.: ТОВ «ЦЗРУ», 2003. – 143 с 2. Третяк А.М., Третяк В.М., Третяк Н.А. Земельна реформа в Україні: тенденції та наслідки у контексті якості життя і безпеки населення: [монографія] / А.М. Третяк, В.М. Третяк, Н.А. Третяк; під заг. ред. А.М. Третяка. – Херсон: Грінь Д.С., 2017. – 522 с. 3. Землеустрій : підручник (Гриф Міністерства науки і освіти України) // Третяк А.М. редактор Другак В.М.- Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2014. – 520 с. 4. Третяк А. М. Економіка земельного ринку: базові засади теорії, методології, практики: монографія / А.М. Третяк, В.М. Третяк, О.Ф. Ковалишин, Н.А. Третяк; [за заг. ред. А.М. Третяка]. – Львів : СПОЛОМ, 2019. – 486 с. 5. Екологія землекористування : навч. посіб. / А.М. Третяк, О.С. Будзяк, В.М. Третяк та ін. ; за заг. ред. Третяка А.М. – К. : Інститут екологічного управління та збалансованого приро¬докористування, 2017. – 178 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні і практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою. На протязі семестру передбачено виконання 5 практичних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 2 письмових модульних контрольних робіт.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни