Магнітометрія та обробка даних

Освітня програма: Геофізика та комп’ютернa обробка геолого-геофізичних даних

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Магнітометрія та обробка даних
Код дисципліни
ВК 12
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
- ознайомити з термінологічним апаратом магнітометрії; - надати фізико-математичні та геологічні основи магнітометрії; - пояснити основні фактори виникнення магнітного поля; - охарактеризувати загальні принципи будови сучасної лабораторної та польової магнітометричної апаратури та методики проведення лабораторних і польових робіт; - набуття студентами необхідних методологічних знань з обробки магнітометричної інформації, прийомів якісної та кількісної інтерпретації; - засвоєння студентами базових знань із застосування магнітометричних досліджень для вирішення геолого-геофізичних, інженерних та екологічних задач; - ознайомлення з основними принципами комплексування магнітометрії з іншими геофізичними методами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання теоретичних основ фізики, математики, теорії поля, математичної статистики
Зміст навчальної дисципліни
В програмі дисципліни основна увага приділяється прикладній магнітометрії, а також принципам будови приладів та методиці виконання вимірювальних робіт, їхній первинній обробці та виділенню аномалій магнітного поля. Вивчаються прийоми якісної та кількісної інтерпретації на теоретичних та польових аномаліях. Розглядаються підходи до розв’язку прямих та обернених задач. Характеризуються області застосування магнітометрії на реальних прикладах. До розгляду включено загальні принципи постановки магнітометричних завдань, огляд шляхів їх реалізації та ефективність.
Рекомендована та необхідна література
1. Гура К. О., Грищук П. І. Інтерпретація магнітних аномалій в автоматизованому режимі: Навчальний посібник. – К.: ВЦ «Київський університет», 2000. – 155 с. 2. Стащук В.С.., Сухорада А.В., Гузій М.І. Основи магнетизму (навчальний посібник для студентів І-ІІ курсів геофізичної спеціальності.Вид. КДУ, 2004.-120с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні заняття та самостійна робота здобувачів
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання лабораторних робіт (де здобувачі мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення 3 письмових модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни