Основи гідрогеології, інженерної та екологічної геології
Освітня програма: Геологія та менеджмент надрокористування
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Основи гідрогеології, інженерної та екологічної геології
Код дисципліни
ОК 12
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
Знати гідрогеологічну стратифікацію та класифікацію підземних вод; зміни екологічної ситуації територій та її взаємодія з підземними водами; класифікацію природних фізико-геологічних та інженерно-геологічних процесів і явищ; характеристики природних геологічних факторів, що впливають на ґрунти і споруди; принципи забезпечення сталого розвитку територій. Вміти визначати водоносні та водотривкі породи; визначати водопритік до водозабірних споруд; володіти прийомами й методами роботи з гідрогеологічними картами та розрізами; аналізувати конкретні інженерно-геологічні умови; оцінювати вплив споруди на геологічне середовище і навпаки; визначати геодинамічні та інженерно-геологічні критерії оцінки екологічного стану територій
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Відсутні
Зміст навчальної дисципліни
Студенти отримаують базові знання про підземні води та їх класифікацію, гідрогеологічну стратифікацію, типи підземних вод, а також екологічний вплив (природний і антропогенний) на підземні води і навпаки. Також, студенти будуть ознайомлені з основними уявленнями про геологічне середовище як основу або середовище розміщення інженерних споруд; взаємодію геологічного середовища та інженерно споруди; з основними факторами формування інженерно-геологічних умов територій; основними засадами екологічної геології
Рекомендована та необхідна література
1. Байсарович І.М.. Коржнев М.М., Шестопалов В.М. Базові поняття екологічної геології /. – Київ: Видавництво географічної літератури „Обрії”. – 2008. – 124 с.
2. Гошовський С.В., Рудько Г.І., Преснер Б.М. Екологічна безпека техногенних систем у зв’язку з катастрофічним розвитком геологічних процесів. – Львів - Київ, 2002. – 624 с.
3. Дробноход М.І. Оцінка запасів підземних вод. – К., ВПЦ "Київський університет", 2008.
4. Мандрик Б.М., Чомко Д.Ф., Чомко Ф.В. Гідрогеологія. – Київ.: ВПЦ Київський університет. 2005.
5. Методи геоекологічних досліджень: Навчальний посібник / За ред. М.Д.Гродзинського та П.Г.Щищенка. – К.: ВПЦ “Київський університет”, 1999. – 243 с.
6. Огняник М.С. Мінеральні води України. К., ВПЦ "Київський університет", 2000.
7. Шостак А. Інженерна геологія : навчальний посібник. 2010– 92 с. http://www.geol.univ.kiev.ua/lib
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні і лабораторні роботи, самостійне навчання студента
Методи та критерії оцінювання
Контроль передбачає проведення 7 лабораторних робіт та 2 письмових контрольних робіт у 3-му семестрі та проведення 6 лабораторних робіт і 2 письмових контрольних робіт у 4-му семестрі. Оцінювання в 3-му семестрі передбачає проведення проміжного контролю, який розраховується як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру. Окремої форми контролю наприкінці 3-го семестру не передбачено. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного іспиту у 4-му семестрі. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою. Протягом семестру студент може отримати від 36 до 60 балів. Під час іспиту студент може отримати від 24 до 40 балів. Кількість балів, отриманих за роботу протягом кожного семестру, множиться на коефіцієнт 0.5. Студент не допускається до підсумкового оцінювання, якщо під час семестрової роботи набрав менше 20 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни