Структурна геологія та геокартування
Освітня програма: Геологія та менеджмент надрокористування
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Структурна геологія та геокартування
Код дисципліни
ОК 09
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: Взаємозалежність між енергетичними джерелами структуроутворення, процесами та структурними формами, діагностичні ознаки первинних та вторинних форм залягання геологічних тіл, типи та види геологічних карт, систематику умовних позначень, основні геометричні способи, що використовуються при складанні геологічних карт. методи статистичної обробки результатів структурних досліджень, етапи проведення геологозйомочних робіт.
Вміти: Виділяти та описувати первинні та вторинні форми залягання геологічних тіл різного генезису у відслоненнях та на геологічних картах, застосовувати геометричні прийоми при складанні геологічних карт та розрізів, будувати геологічні розрізи, статистично обробляти результати вивчення елементарних структурних елементів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Наявність мінімальної оцінки (60 балів за 100 шкалою) за навчальними дисциплінами «Загальна та історична геологія», «Топографія», «Лінійна алгебра та аналітична геометрія» або «Вища математика», «Фізика».
Зміст навчальної дисципліни
В рамках навчальної дисципліни студенти вивчають весь спектр первинних та вторинних форм залягання геологічних тіл. Морфологія структур розглядається з урахуванням головних факторів напружено-деформаційного стану, розвитку структурних парагенезисів та закономірностей їх будови. Навички виділення, опису та тектонічної інтерпретації структур студенти закріплюють на практичних заняттях. Практичні заняття згруповані у два блоки. Перший з них орієнтований на розвиток у студентів навичок використання елементарних геометричних прийомів, що застосовуються в геологічному картуванні. Другий блок орієнтований на отримання студентами компетенцій з читання геологічних карт та побудови до них геологічних розрізів. Навчальна дисципліна є необхідною складовою для успішного виконання курсової роботи зі структурної геології та геокартування та проходження комплексної навчальної практики з геологічного картування.
Рекомендована та необхідна література
1. Лукієнко О.І. Структурна геологія. – К.: КНТ, 2008 – 352 с.
2. Шевчук В.В., Лавренюк М.В., Кравченко Д.В. Основи структурного аналізу. – К.: ВПЦ «Київський університет», 2013. – 288 с.
3. Шевчук В.В., Кравченко Д.В. Геометричні основи геологічного картування. – К.: Обрії, 2007.
4. Заика-Новацкий В.С., Казаков А.Н. Структурний аналіз і основи структурної геології. – К.: Вища школа, 1989. – 279 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійні роботи студента
Методи та критерії оцінювання
Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 бальною шкалою.
Підсумкове оцінювання у формі іспиту з максимальною оцінкою 40 балів, рубіжна оцінка 24 бали. Семестрове оцінювання - 60 балів, що включає в себе 3 модульно-контрольні роботи, кожна з яких оцінюється у 10 балів (рубіжна оцінка 6 балів) та виконання практичних робіт - 30 балів.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Дмитро
Володимирович
Кравченко
Загальної та історичної геології
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Загальної та історичної геології
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"