Ботаніка

Освітня програма: Природничі науки. Інтегрована програма

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Ботаніка
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області природничих наук (фізики, астрономії, хімії, біології).Усвідомлювати значущість здобутків природничих наук для наукового розуміння цілісної картини оточуючого світу. ПР 05. Вміти проводити польові та лабораторні дослідження, впорядковувати їх результати. ПР 06. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад Землі як планетарної системи та її геосфер. ПР 07.Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад ландшафтної оболонки та її складових. ПР 08. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР13.Застосовувати міжнародні джерела інформації з розвитку природничих та технічних наук, медицини, та міжнародний досвід моніторингу навколишнього середовища, працювати в міжнародному контексті.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати – базові знання зі шкільного курсу «Біології». 2. Вміти працювати з навчальною літературою. 3. Володіти елементарними навичками малювання олівцем.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна “Ботаніка” є базовою біологічною дисципліною, що вивчає водорості, вищі рослини та гриби як об’єкти діяльності широкого кола біологів. Її місце у системі інших біологічних дисциплін у найбільшому ступені узгоджується з поняттям про рослини та гриби як матеріал для широкого кола біологічних досліджень, аналогічно до тварин у зоології, та частково бактерій та вірусів у мікробіології. Предметом вивчення дисципліни є поняття, принципи і методи, класифікаційні системи і теорії галузі альгології, мікології, ботаніки вищих рослин. В ході вивчення дисципліни наводиться чи демонструється практичне застосування і значення окремих методів, понять і систем у галузі науки та в інших сферах суспільної діяльності (сільське господарство, біотехнологія, пошук нових рослинних ресурсів, виробництво сировини рослинного походження, безпека життєдіяльності, охорона природи, моделі сталого розвитку природи і суспільства, освіта тощо).
Рекомендована та необхідна література
1. Баданіна В.А., Тищенко О.В., Вашека О.В., Безсмертна О.О. Альбом для лабораторних робіт з нормативного курсу "Ботаніка. Вищі рослини". – К. 2016. – 126 с. 2. Брайон О.В. Анатомія рослин / О.В. Брайон, В.Г. Чикаленко. – К.: Вища шк., 1992. – 272 с. 3. Костіков І.Ю. та ін. Ботаніка.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійні роботи, практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі, МКР, виконання домашніх самостійних та практичних робіт, іспит. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни