Sustainability: conceptual and indicators analysis / Сталість: концептуальний та індикаторний аналіз

Освітня програма: Політична географія та геополітика (ОС Магістр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Sustainability: conceptual and indicators analysis / Сталість: концептуальний та індикаторний аналіз
Код дисципліни
ВБ.2.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР 03 Вільно користуватися (усно і письмово) у професійній та науковій діяльності у галузі географії та політології українською та іноземною мовами. ПР 15 Самостійно оцінювати ключові тренди розвитку природно- і суспільногеографічних процесів для формування нових напрямів наукових досліджень. ПР 18 Приймати ефективні рішення з питань політики, політичних наук і дотичних проблем, у тому числі у складних і непередбачуваних умовах; прогнозувати розвиток політичних процесів; визначати фактори, що впливають на них і на досягнення поставлених цілей; аналізувати і порівнювати альтернативи; оцінювати ризики та імовірні наслідки політичних рішень
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Базові уявлення щодо засад сталого розвитку, соціально-економічної географії країн світу. 2) Володіння навичками критичного мислення, порівняльного аналізу, аналізу, синтезу.
Зміст навчальної дисципліни
Розкривається сутність концептів антропоцену й планетарних меж; стійкості, сталості, збалансованості; економічного зростання й актуальних проблем збалансованого розвитку; визначаються засади інституалізації, наукового й освітнього вимірів сталого розвитку; визначається сутність та елементи індикаторів сталого розвитку, його цілей на міжнародному рівні й в Україні; формуються вміння концептуального аналізу сталості й цілей сталого розвитку. Відпрацьовуються вміння постерної презентації результатів індивідуального дослідног завдання.
Рекомендована та необхідна література
1. A safe and just space for humanity – Can we live within the doughnut? [Electronic resource] URL: https://oi-files-d8-prod.s3.eu-west-2.amazonaws.com/s3fs-public/file_attachments/dp-a-safeand-just-space-for-humanity-130212-en_5.pdf 2. Dictionary of Human Geography// edited by Derek Gregory..[et.al.] 5th edition. Wiley Blackwell, 2009. 3. Global indicator framework for the Sustainable Development Goals and targets of the 2030 Agenda for Sustainable Development. [Electronic resource] URL: https://unstats.un.org/sdgs/indicators/Global%20Indicator%20Framework%20after%20refinement_ Eng.pdf 4. Аналіз державних стратегічних документів України щодо врахування адаптованих для України Цілей Сталого Розвитку до 2030 року : Аналітична доповідь. – К. : Інститут суспільноекономічних досліджень, 2017. – 84 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, консультації, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Тематичні контрольні роботи. Підсумкові контрольні роботи проводяться письмово у формі тестів та відкритих запитань і покликані виявити знання та навички отримані при опануванні відповідних тем. Студенти, які отримали за тематичну контрольну роботу меншу за мінімально передбачену кількість балів, перескладають її. - участь в обговореннях актуальних теоретичних і прикладних проблем глобальної політичної географії; - підготовка та подання аналітичної записки по завчасно поставлених завданнях; - представлення презентації індивідуального/групового дослідження, яке стосується комплексного розкриття певного завдання. Теми для презентацій обираються на початку семестру, а графік їх проведення узгоджується завчасно. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 36 балів.
Мова викладання
Українська /Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ірина Геннадіївна Хільчевська
Країнознавства та туризму
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Країнознавства та туризму
Географічний факультет