Педагогіка та психологія вищої школи (по напряму 106)

Освітня програма: Політична географія та геополітика (ОС Магістр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Педагогіка та психологія вищої школи (по напряму 106)
Код дисципліни
ОК. 3
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР01. Застосовувати набуті теоретичні знання та практичні навички для дослідження територіальнополітичних систем на різних рівнях просторової організації. ПР03. Вільно користуватися (усно і письмово) у професійній та науковій діяльності у галузі географії та політології українською та іноземною мовами. ПР04. Здійснювати дослідження та/або провадити інноваційну діяльність з метою отримання нових знань, розроблення нових методів і процедур в географії та міждисциплінарних контекстах. ПР13. Здійснювати науково-педагогічну діяльність у закладах вищої освіти, розробляти необхідне для цього навчальнометодичне та інформаційне забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) усвідомлення значення цілеспрямованого навчання і виховання особистості; 2) володіння елементарними навичками формування основних регуляторів діяльності і поведінки в групі.
Зміст навчальної дисципліни
Розкривається основні поняття та категорії, аналізуються методи психологічних та педагогічних досліджень, складові дидактики та виховання (їх принципи, методи, прийоми, види, засоби, напрями розвитку тощо), наукові засади управління освітнім закладами. Здійснюється формування психолого-педагогічного мислення, аналіз педагогічної дійсності, орієнтування на оволодіння психолого-педагогічними вміннями та навичками. Значна увага приділяється стилям та методам спілкування педагога із здобувачами вищої освіти, новітнім освітнім технологіям, виконанню самостійних робіт, підготовці мультимедійних презентацій. Важливе місце відводиться спрямуванню студентів на застосування набутих знань у професійно-визначальних ситуаціях, зокрема у контексті професійного напряму 106 «Географія».
Рекомендована та необхідна література
Балашова С.П., Головко Н.І. Методика та організація наукових досліджень студентів у закладах вищої освіти: навч.-метод. посіб. / автори та укладачі: С.П. Балашова, Н.І. Головко. Київ: ЦП «Компринт», 2020. 175с. 2. Балашова С. П., Головко Н. І. Організація самостійної роботи здобувачів вищої освіти. навч.-метод. посібник. Київ : ЦП «Компринт». 2022. 61 с. 3. Кутішенко В.П. Вікова та педагогчна психологія. Київ : Центр навчальної літератури, 2019. 128с.(таблиці) 4. Закон України «Про вищу освіту» від 1 липня 2014 року № 1556-VII// [Електронний ресурс]. Режим доступу до ресурсу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1556-18. 5. Марушкевич А.А.,Спіцин Є.С. Педагогіка вищої школи : підручник : 2-ге вид., переробл. і доповн. Київ: ВПЦ "Київський університет", 2021. 576 с. 6. Педагогіка вищої школи і педагогічна майстерність викладача: хрестоматія / Укл. В.А. Бугров, А.А. Марушкевич, Є.С. Спіцин. К.: ВПЦ «Київський університет», 2021. 704с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, консультації, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання студентів здійснюється під час усіх видів навчальних занять і за результатами самостійної роботи. Під час семінарських занять оцінюються: усна відповідь, презентація, рішення педагогічних задач. Контрольна робота виконується і оцінюється після завершення (теми № 1 – 7) ( частина 1, частина 2) і включає в себе запитання з усього навчального курсу. Максимальна кількість балів за роботу протягом семестру дорівнює 60 балів та за іспит – 40 балів. Необхідною умовою допуску до іспиту є пороговий значення успішності у 36 балів (60% від максимально можливого впродовж семестру). Якщо студент не набрав необхідні 36 балів, необхідно підготувати та здати реферати за темами, за якими одержані бали були недостатніми.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Алла Адамівна Марушкевич
Кафедра педагогіки
Факультет психології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра педагогіки
Факультет психології