Гендер і географія

Освітня програма: Урбаністика та регіональний розвиток

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Гендер і географія
Код дисципліни
ВК 1.2.4.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР05. Вміти виявляти, ставити та розв’язувати науково-прикладні проблеми, здійснювати критичну оцінку прийнятих рішень. ПР15. Самостійно оцінювати ключові тренди розвитку природно- і суспільно-географічних процесів для формування нових напрямів наукових досліджень.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного оволодіння знаннями з дисципліни «Гендер і географія» студенти повинні: мати базові знання з курсів соціальної географії, економічної географії, географії праці, якості життя населення, сталого розвитку, управління міським та регіональним розвитком; вміти аналізувати соціальні та економічні процеси в суспільстві, виявляти їх особливості, причини та оцінювати наслідки; володіти сучасними кількісними і якісними методами досліджень, вміти їх застосовувати у науково-дослідницькій діяльності; вміти застосовувати сучасні засади сталого розвитку для складання стратегічних планів і програм соціально-економічного розвитку міст і регіонів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена вивченню концептуальних засад географії гендеру та просторових аспектів гендерних диспропорцій і гендерної культури. Окремими складовими дисципліни є вивчення просторової диференціації гендерних стереотипів, проявів гендерного насилля, гендерної дискримінації у державному управлінні, політичній сфері, освітній сфері, на ринку праці.
Рекомендована та необхідна література
1. Мезенцева (Провотар) Н.І, Кривець О.О. Гендер і географія в Україні: Монографія. Київ: Ніка-Центр, 2013. 194 с. 2. Гендерні дослідження: прикладні аспекти: Монографія. За наук. ред. Кравця В.П. Тернопіль: Богдан, 2013. 448 с. 3. Пищуліна О. Гендерна рівність і розвиток: погляд у контексті європейської стратегії України. Центр Разумкова. Київ: Заповіт, 2016. 244 с. 4. Соціальна географія: Підручник. За ред. Л. Нємець, К. Мезенцева. Київ: Фенікс, 2019. 304 с. 5. Уварова О.О. Права жінок та гендерна рівність: Навчальний посібник. Київ, 2018. 204 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота, практичні заняття, презентація, дискусія, вирішення конкретних задач та ситуацій.
Методи та критерії оцінювання
Поточний контроль з дисципліни здійснюється під час проведення практичних занять і має на меті перевірку рівня засвоєння знань та підготовленості студента до виконання індивідуальних творчих завдань з дисципліни. За оцінками поточного контролю та за результатами тематичних контрольних робіт виставляється сума балів за окрему змістовну частину. Студентам, які за обидві змістовні частини набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум (30 балів), для отримання допуску до заліку необхідно виконати додаткове самостійне завдання (підготовка реферату або аналітично-розрахункового завдання). Підсумковий (семестровий) контроль знань студентів з дисципліни – письмовий залік. Максимальна кількість балів за результатами заліку – 40 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни