Міська аналітика

Освітня програма: Урбаністика та регіональний розвиток

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Міська аналітика
Код дисципліни
ВК 1.1.2.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР06. Застосовувати сучасні моделі та інформаційні технології для проведення досліджень і розробок у сфері географії, природокористування, міського та регіонального розвитку. ПР09. Проводити фахову оцінку програм, стратегій і планів розвитку територій, здійснювати їхню геоекологічну і соціально-економічну експертизу та моніторинг. ПР11. Оцінювати можливі ризики, соціально-економічні та геоекологічні наслідки реалізації управлінських рішень у сфері природокористування, міського та регіонального розвитку, рекреації та туризму.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Вміти аналізувати особливості розвитку міста різного спрямування, розробляти, керувати та управляти проектами, оцінювати і забезпечувати якість робіт, вміти здійснювати комплексну оцінку та моніторинг ресурсів, прогнозувати розвиток просторових процесів і явищ; 2. Знати основні принципи організації та механізми міського розвитку, здійснювати моніторинг розвитку міста; 3. Знати сучасні кількісні та якісні методи географічного аналізу, вміти застосовувати його у виробничій та науково-дослідницькій діяльності; вміти моделювати об’єкти і процеси, застосовуючи сучасні кількісні та якісні методи та геоінформаційні технології.
Зміст навчальної дисципліни
Пропонується розкриття сутності аналітичної діяльності в системі моніторингу, прогнозування і планування міського розвитку; концепція, методологія та реалізації аналізу розвитку міст, архітектурно-планувальної організації міського середовища. Розкрито законодавчу та нормативну базу щодо аналітичного забезпечення розвитку міста, процедуру, порядок розробки та використання аналітичних матеріалів у системі управління розвитком міста, зміст і методика складання аналітичних записок.
Рекомендована та необхідна література
1. Singleton, Alex, Spielman, Seth E., Folch, David C. (2017)- Urban analytics. – 200 р. 2. Білоконь Ю. М. Містобудівне управління розвитком територій. - К.: Укрархінформ, 2002. - 160 с. 3. Batty, Michael (2018). Urban analytics defined. - Environment and Planning B: Urban Analytics and City Science. - Volume: 46 issue: 3, page(s): 403-405
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські, самостійна робота, дискусія.
Методи та критерії оцінювання
Впродовж семестру проводяться тематичні контрольні роботи у вигляді тестів після завершення розгляду відповідних тем. Набуття студентами знань та навичок також оцінюється під час виступів на семінарах, опитувань, участі у дискусії. Для студентів, що впродовж семестру не набрали мінімальної кількості балів (20 балів) проводиться заключна семестрова контрольна робота з максимальною кількістю балів – 40. До початку екзаменаційної сесії студенти мають відпрацювати всі семінарські заняття. Підсумкове оцінювання проводиться у формі іспиту. Максимальна кількість балів на іспиті – 40, мінімальна кількість балів, що додається до семестрових – 24 бали.
Мова викладання
Українська/Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни