Урболабораторія

Освітня програма: Урбаністика та регіональний розвиток

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Урболабораторія
Код дисципліни
ОК 6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР02. Оцінювати результати власної роботи, демонструвати уміння працювати в команді. ПР05. Вміти виявляти, ставити та розв’язувати науково-прикладні проблеми, здійснювати критичну оцінку прийнятих рішень. ПР07. Брати участь у розробленні програм та стратегій міського та регіонального розвитку, плануванні територій різного ієрархічного рівня. ПР10. Застосовувати геоінформаційні технології, створювати та досліджувати моделі природно- і суспільно-географічних проявів розвитку геосистем, визначати можливості та межі їх застосування. ПР12. Планувати й виконувати теоретичні та прикладні дослідження, робити обґрунтовані висновки, аналізувати та презентувати результати досліджень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Здобутий освітній ступінь «бакалавр»; 2. Знання теоретичних та прикладних основ суспільної та економічної географії, урбаністичної географії, управління розвитком регіону, міського і регіонального планування, концепції сталого розвитку; 3. Сформовані вміння кількісно і якісно аналізувати особливості природних та суспільних процесів у географічні оболонці, розробляти, керувати та управляти проектами географічної та міждисциплінарної спрямованості, оцінювати і забезпечувати якість робіт, вміти здійснювати комплексну оцінку та моніторинг ресурсів і територій, прогнозувати розвиток географічних процесів і явищ; 4. Володіння навичками загальнонаукових методів та конкретних суспільно-географічних методів наукового пізнання, зокрема суспільно-географічного прогнозування, моделювання розвитку об’єктів і процесів з застосуванням системно-структурного підходу.
Зміст навчальної дисципліни
У курсі передбачено 2 змістовних частини. У змістовну частину 1 входить начитка лекцій, опрацювання та засвоєння теоретичного матеріалу. Змістовна частина 2 складається з польових та камеральних досліджень (практичних робіт) в рамках розробки конкретних проектів міського розвитку. Змістовна частина І. МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ РОЗРОБКИ ПРОЕКТІВ МІСЬКОГО РОЗВИТКУ Змістовна частина ІІ. РОЗРОБКА ПРОЕКТУ МІСЬКОГО РОЗВИТКУ
Рекомендована та необхідна література
1. The Logical Framework in a Project Management System. Dr. Joseph D. Ben-Dak. In Handbook of Systems Engineering and Management (Copyright © 1999 USA) John Wiley & Sons, Inc. https://congocsd.files.wordpress.com/2014/09/logicalframework-in-pm.pdf 2. European Commission - EuropeAid Cooperation Office, Project Cycle Management Guidelines, Volume 1, Bruxelles, March 2004 https://ec.europa.eu/europeaid/sites/devco/files/methodologyaid-delivery-methods-project-cycle-management-200403_en_2.pdf 3. Project Cycle Management and Logical Framework. Edited by Guido Barbera. The European Commission guidelines. https://europa.eu › file › download 4. Посібник з підготовки проектів. Підтримка політики регіонального розвитку в Україні. 5. Посібник з питань просторового планування для уповноважених органів містобудування та архітектури об’єднаних територіальних громад (видання друге, доповнене). Національний проект Децентралізація. U-LEAD з Європою.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи, самостійна робота, участь у проекті, презентація самостійних робіт.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання усіх видів робіт здійснюється впродовж семестру, включаючи самостійну роботу та виконання практичних завдань. Підсумкове оцінювання відбувається у вигляді захисту проектів командами в рамках іспиту. Кожен студент відповідає за свій конкретний внесок у проекті і за спільні висновки. Завершується дисципліна – іспитом. Обов’язковим для допуску до іспиту є виконання всіх практичних завдань в рамках розробки проекту.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни