Виробнича практика. Редакція 2022

Освітня програма: Метеорологія. Магістр.

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Виробнича практика. Редакція 2022
Код дисципліни
ОК 13.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в метеорології (ПРН-2) Вміти спілкуватися з фахівцями та експертами різного рівня інших галузей знань, у тому числі в міжнародному контексті, в глобальному інформаційному середовищі (ПРН-3) Знати основні принципи управління підприємств сфери природокористування, їхньої організації, виробничої та організаційної структури управління (ПРН-8). Демонструвати здатність до адаптації та дії в новій ситуації, пов’язаній з роботою за фахом, вміння генерувати нові ідеї в області наук про Землю (ПРН-10)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування дисциплін фахової підготовки; 2) знання теоретичних та прикладних засад метеорології, авіаційної метеорології, синоптичної метеорології, кліматології; 3) володіння: кількісними та якісними методами дослідження.
Зміст навчальної дисципліни
Виробнича практика є складовою частиною загального навчального процесу i служить логічним завершенням навчального циклу першого року навчання. В рамках виробничої практики студенти засвоюють навички самостійного вирішення поточних фахових задач відповідно до профілю організації, у якій проходить практика; знайомляться з роботою різних профільних установ та організацій. Змістовною частиною практики є робота з різноманітними джерелами метеорологічної інформації, її обробка та інтерпретація, яка може полягати у складанні прогнозів погоди, побудові синоптичних карт, обробці масивів великих даних і моделюванні метеорологічних процесів з використанням сучасних технологій. Під час практики студенти повинні навчитися аналізувати й узагальнювати зібрані дані, розвивати навички самостійного вирішення завдань у сфері метеорології. Під час проходження практики студенти-практиканти повинні суворо дотримуватися правил охорони праці та протипожежної безпеки. Кожен студент отримує індивідуальні завдання, які повинен вчасно та якісно виконати і оформити відповідно до визначених вимог.
Рекомендована та необхідна література
1. Настанова гідрометеорологічним станціям і постам. Випуск 3, ч.1. Метеорологічні спостереження на станціях. КД.52.4.8.03–11. – К.: Ніка-Центр. – 280 с. 2. Паламарчук Л.В., Шевченко О.Г. Метеорологічні прилади та вимірювання. – К.: Інтерконтиненталь-Україна, 2012. – 123 с. 3. Положення про проведення практики студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. – К., 2007.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Індивідуальне навчання та співбесіда з викладачем
Методи та критерії оцінювання
рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами письмового звіту та оцінки і характеристики студента керівником практики від установи, що зазначається у щоденнику практики.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сергій Іванович Сніжко
Метеорології та кліматології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Метеорології та кліматології
Географічний факультет