Регіональний розвиток та регіональна політика

Освітня програма: Урбаністика та міське планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Регіональний розвиток та регіональна політика
Код дисципліни
ВК 1.1.7
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати: сутність та складові регіонального розвитку; зарубіжні та вітчизняні теорії регіонального розвитку; чинники та показники економічного розвитку регіону; складові та показники соціального розвитку регіону; завдання, функції та особливості менеджменту регіонального розвитку; особливості розробки і реалізації маркетингових стратегій розвитку регіонів; особливості реалізації завдань регіональної політки тощо
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. знання теоретичних основ суспільної географії, соціальної географії, економічної географії, теорії і практики планування, методів збору та обробки географічної інформації; 2. вміти оцінювати та робити аналіз складових просторового розвитку територій; 3. володіти навичками просторового планування, методами суспільно-географічних досліджень.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Регіональний розвиток та регіональна політика» присвячена вивченню теоретичних та прикладних засад регіонального розвитку; сучасних напрямів та завдань регіональної політики. Висвітлює основні напрями та особливості регіонального розвитку, прикладні аспекти регіональної політики в Україні. Дисципліна спрямована на формування у здобувачів освіти спеціальних професійних компетентностей, навичок та знань щодо регіонального розвитку та реалізації завдань регіональної політики. Складовими дисципліни є вивчення теоретико-методологічних основ регіонального розвитку та регіональної політики, особливостей здійснення планування та прогнозування регіонального розвитку, механізмів реалізації завдань регіональної політики в Україні.
Рекомендована та необхідна література
1. Білик Р.Р. Детермінанти регіонального розвитку у вимірі економічної безпеки України. Львів, 2016. 352 с. 2. Механізми реалізації регіональної політики: оцінка ефективності та напрями удосконалення / наук. ред. С. Л. Шульц. Львів, 2018. 205 с. 3. Регіоналістика: географічні основи регіонального розвитку і регіональної політики. Навчальний посібник. / О. Г. Топчієв, Д. С. Мальчикова, В. В. Яворська. Херсон: ОЛДІПЛЮС, 2015. 372 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, дискусія, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрову кількість балів формують бали, отримані студентом у процесі засвоєння матеріалу двох змістових частин, відповідей на семінарських заняттях, виконання індивідуальних творчих робіт та написання контрольних робіт по завершенню змістовних частин. Оцінювання здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи відповіді на семінарських заняттях, самостійну роботу та виконання індивідуальних творчих завдань. Впродовж семестру проводяться тематичні контрольні роботи у письмовій формі (тести та запитання з розгорнутими відповідями) після завершення розгляду відповідних тем. Набуття студентами знань та навичок також оцінюється під час їх виступів на семінарах, участю у дискусіях, підготовкою самостійних творчих робіт на задані теми. Підсумкове оцінювання здійснюється у формі письмового іспиту
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни