Соціологія міста

Освітня програма: Урбаністика та міське планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Соціологія міста
Код дисципліни
ОК 33
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Надати студентам первинні знання в галузі сучасної соціології міста, ознайомити з колом її проблематики, основними підходами до вирішення соціальних проблем; опанувати базові соціологічні методи вивчення соціальних компонент міста, навички аналізу та презентації результатів соціальних досліджень
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати базові соціологічні поняття та категорії та основні теорії міста 2. Вміти аналітично мислити 3. Володіти елементарними навичками роботи з комп’ютерною та цифровою технікою
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна передбачає знайомство з основами соціології міста, набуття знань щодо особливостей соціальних парадигм урбаністики, про соціокультурний вимір відносин в контексті міського життя, про феномени міських спільнот та особливості міського способу життя, в тому числі характеристики типів містян; дана дисципліна пропонує можливість сформувати досвід як теоретичного аналізу актуальних проблем міста, так і дозволяє здійснити власне емпіричне дослідження, що сприяє опануванню методів та практичному застосуванню категоріального апарату соціології при аналізі отриманих даних.
Рекомендована та необхідна література
1. Богдан О. Що варто знати про соціологію та соціальні дослідження? Посібник-довідник для громадських активістів та всіх зацікавлених. Київ: Дух і Літера, 2015. 193 с. – Режим доступу: https://www.sii.org.ua/wp-content/uploads/2016/07/Bogdan_SocResearch.pdf 2. Петренко-Лисак А.О. Простір міста, вулиці і двору як близькі публічні середовища. Соціальний простір у міждисциплінарному вимірі. Київ: Вадекс, 2013. С. 220-243.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна іспитом. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на семінарських заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт. Організація оцінювання: Робота на семінарських заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни