Планування міського землекористування та оцінка землі
Освітня програма: Урбаністика та міське планування
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Планування міського землекористування та оцінка землі
Код дисципліни
ОК 25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Знати: сутність та зміст планування міського землекористування та оцінки землі; особливості міського землекористування, розвиток міського землекористування за
правами власності, соціально-економічні функції міського землекористування; нормативно-правове забезпечення розвитку міського землекористування; механізм функціонування державного земельного кадастру тощо
Вміти: застосовувати критичне мислення, аналіз і синтез інформації з планування міського землекористування та оцінки земель, шукати, обробляти та аналізувати інформацію з різних джерел; застосовувати інструментарій містобудування в системі міського землекористування, визначати, формулювати і вирішувати проблеми у сфері міського землекористування та оцінки земель, проводити планування та прогнозування регіональних схем використання земель та схем землеустрою тощо
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Теорія та практика планування», «Суспільна географія», «Географія світу: міста та регіони», «Картографія», «Вступ до урбаністичних студій».
2. Володіти елементарними навичками аналізу просторового розвитку.
3. Знати сучасні кількісні та якісні методи географічних досліджень, вміти їх застосовувати у науково-дослідницькій діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних та методичних засад планування міського землекористування та оцінки земель, практичних навиків з розробки планів міського землекористування, нормативної грошової оцінки земель, експертної грошової оцінки земельних ділянок. Дисципліна спрямована на формування у студентів спеціальних професійних, соціальних та особистісних компетенцій, накопичення знань щодо теоретичних основ планування міського землекористування та оцінки земель, землеустрою, інформаційної бази грошової оцінки, містобудівної та землевпорядної документації в оцінці. Окремими складовими дисципліни є вивчення нормативної грошової оцінки земель, грошової оцінки земель населених пунктів. Блок експертної грошової оцінки земельних ділянок передбачає опанування методичними підходами, що ґрунтуються на зіставленні цін продажу подібних земельних ділянок, опанування механізмів доходного та затратного підходів в оцінці.
Рекомендована та необхідна література
1. Дехтяренко Ю.Ф., Лихогруд М.Г., Манцевич Ю.М., Палеха Ю.М. Методичні основи грошової оцінки земель в Україні: наукове видання. Київ: Профі, 2002.256 с.
2. Палєха Ю. М. Регіональне планування: методичний посібник. Київ: Логос, 2020. 224.с
3. Порядок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів (затв. Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016 р. № 489)
4. Стратегічне планування розвитку об’єднаної територіальної громади: навч. посіб. / Берданова О. В., Вакуленко В. М., Валентюк І. В., Ткачук А. Ф. Київ, 2017. 121 с.
5. Топчієв О.Г. Мальчикова Д. С. Планування території: навчальний посібник. Херсон: Грінь Д. С. , 2014. 268 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, аналітична робота, самостійна робота, дискусія, вирішення конкретних задач та ситуацій
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістових частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій, практичних занять, розв’язування конкретних задач та ситуацій, передбачено виконання індивідуального завдання. Завершується дисципліна іспитом у письмовій формі.
Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на практичних заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт.
Організація оцінювання: Робота на практичних заняттях оцінюється по завершенню, відповідно до графіку проведення практичних занять. Після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові контрольні роботи у вигляді тестів із відкритими питаннями.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни