Навчальна професійно-орієнтована практика
Освітня програма: Урбаністика та міське планування
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Навчальна професійно-орієнтована практика
Код дисципліни
ОК 22
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Застосовування знань щодо планування міст і трансформації міського простору в практичних ситуаціях; проведення досліджень організації та трансформації простору конкретних міст на відповідному рівні з використанням інформаційних і комунікаційних технологій; інтегрування результатів польових спостережень у містах з теорією урбаністики та суспільної географії, розпізнавання, реєстрація окремих процесів зміни міського простору та їх синтез тощо
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне вивчення навчальних дисциплін «Вступ до урбаністичних студій», «Теорія і практика планування» та «Навчальна практика з польових урбаністичних досліджень».
Зміст навчальної дисципліни
Даний освітній компонент покликаний закріпити на практиці набуті теоретичні знання щодо формування планувальної структури міст та просторових трансформацій міського простору. У рамках навчальної професійно-орієнтованої практики студенти здобувають компетентності щодо аналізу та розробки містопланувальної документації, фіксації та оцінки зміни різних типів міського простору. Змістовно практика включає три складових: 1) пошук, аналіз і узагальнення планувальної документації та баз даних щодо суспільнопросторових трансформацій у містах; 2) ознайомлення із планувальною структурою міст, забудовою окремих мікрорайонів у центральній, напівпериферійній та периферійній частинах міст, сучасними процесами трансформації міського середовища; 3) зустрічі з фахівцями центрів/інститутів міст (міського розвитку), органів місцевого самоврядування, міськими громадськими активістами, представниками експертного середовища.
Рекомендована та необхідна література
1. Мезенцев К., Олійник Я., Мезенцева Н. (ред.). Урбаністична Україна: в епіцентрі просторових змін: монографія. Київ: Видавництво «Фенікс». 2017. 438 с.
2. Мезенцев К. (ред.) Методи суспільно-географічних досліджень: навчально-методичне видання. Київ: Видавництво «Фенікс». 2021. 100 с.
3. Дронова О.Л. Геоурбаністика: навчальний посібник. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2014. 419 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Настановчі заняття, консультації, практичні завдання, групові та індивідуальні консультації, дискусії
Методи та критерії оцінювання
Робота оцінюється в процесі та за результатами виконання завдань практики, відповідно до графіку її проведення. Результати навчання за умови опанування на належному рівні оцінюються таким чином:
1. Усне опитування – від 5 до 10 балів.
2. Перевірка виконання індивідуальних та групових практичних завдань, проміжне звітування – від 5 до 20 балів.
3. Перевірка письмового звіту – від 11 до 40 балів.
4. Усний захист звіту з практики – від 15 до 30 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни