Історична географія

Освітня програма: Урбаністика та міське планування

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Історична географія
Код дисципліни
ОК 9
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Сформувати знання щодо розвитку суспільно-географічного комплексу України на визначених історичних зрізах та вміння застосовувати ці знання на практиці; сформувати здатність шукати, обробляти та аналізувати історико-географічну інформацію з різних джерел; сформувати здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення українського суспільства на основі розуміння історії та закономірностей його розвитку; здатність застосовувати знання і розуміння основних характеристик, процесів, історії та складу природи і суспільства
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. успішне опанування дисципліни «Суспільна географія»; 2. знання теорій та концепцій історичного розвитку суспільства; 3. володіння елементарними навичками аналізу історичного розвитку, узгодження часового та просторового розвитку.
Зміст навчальної дисципліни
Пропонуються методологічні підходи та критерії виділення історико-географічних зрізів суспільно-географічного розвитку. Надається характеристика особливостей суспільно-географічного розвитку території на визначених історико-географічних зрізах. Розкриваються засади історико-географічного аналізу та синтезу знань щодо розвитку суспільства. Визначається необхідність взаємоузгодженого вивчення змін в природі та в суспільстві на певній території в наскрізній часовій перспективі, пізнання особливостей функціонування об’єктів суспільно-географічних досліджень шляхом виявлення генетичних рядів розвитку суспільно-географічних компонентів території. Здійснюється всебічний аналіз природи, населення, господарства, їх взаємодії на конкретній території впродовж певного періоду.
Рекомендована та необхідна література
1. Domosh, Mona, Michael Heffernan, and Charles WJ Withers, eds. The SAGE Handbook of Historical Geography. SAGE, 2020. 2. Дністрянський М.С. Вступ до історичної географії України. Цикл лекцій. Львів, 2007. 3. Лановик Б. Д., Лазарович М.В. Економічна історія. Київ, 2001. 4. Романчук С.П. Історичне ландшафтознавство (теоретико-методологічні засади та методика антропогенно-ландшафтних реконструкцій давнього природокористування). Київ, 1998. 5. Трубчанінов С. В. Історична географія України: Курс лекцій. Кам'янець-Подільський: Оіюм, 2005. 6. Трубчанінов С. В. Історична географія України: Навч. посібник. Кам'янець-Подільський : Оіюм, 2003.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, дискусія, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна іспитом. Семестрове оцінювання: кількість балів, що студент отримує протягом семестру є сумою балів, що були отримані при оцінюванні роботи на семінарських заняттях та виконанні тематичних контрольних робіт. Організація оцінювання: Робота на семінарських заняттях оцінюється по виконанню, відповідно до графіка проведення семінарських занять. Тематичні контрольні роботи проводяться у тестовій формі.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни