Фізична географія материків та океанів
Освітня програма: Природнича географія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Фізична географія материків та океанів
Код дисципліни
ОК 17
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
1. Пояснювати особливості організації географічного простору (Р03)
2. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в галузі географічних наук (Р06)
3. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад ландшафтної оболонки та її складових (Р07)
4. Аналізувати склад і будову природних і соціосфер (у відповідності до професійного спрямування) на різних просторово-часових масштабах (Р09)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін «Основи загальної геології», «Геоморфологія» «Основи гідрології та океанології», «Основи метеорологія», «Ґрунтознавство з основами», «Основи біогеографії» та ін.
2. Знати властивості та закономірності розвитку географічної оболонки, протікання екзогенних та ендогенних процесів й наслідки такого протікання, мати поняття про природний комплекс та його особливості, вплив людини на навколишнє середовище та наслідки такого впливу на глобальному, регіональному та локальному рівнях.
3. Вміти застосовувати картографічний метод та метод спостереження, проводити зіставлення й порівняння природних об'єктів, процесів і явищ, робити узагальнення, послідовно аналізувати природні умови досліджуваних територій, давати оцінку їхніх змін в результаті господарської діяльності людини.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліни «Фізична географія материків та океанів» присвячена розгляду природних умов та вивченню закономірностей розвитку окремих частин географічної оболонки – материків та океанів. Послідовно розкривається характеристика досліджуваних територій, починаючи від особливостей їх географічного положення та берегової зони й закінчуючи фізико-географічним районуванням з виділенням та описом природних комплексів субглобального та регіонального рівнів розмірностей (природних поясів, зон, підзон, країн та областей).
Рекомендована та необхідна література
1. Фізична географія материків та океанів. Т 2. Європа / за ред. П.Г. Шищенка. К. 2010. 2. Фізична географія материків та океанів. Т 1. Азія / за ред. П.Г. Шищенка. К. 2009. 3. Фізична географія материків та океанів. Т 2. Європа /П.Г. Шищенко, В.В. Удовиченко, Ю.А. Олішевська та ін., за ред. П.Г. Шищенка. К. 2010 4. Удовиченко В.В. Фізична географія материків і океанів: Навчально-методичний комплекс (для студентів вищих навчальних закладів). – Суми, 2007. 5. Панасенко Б.Д. Фізична географія материків та океанів: Навчальний посібник. Частина ІІ. Євразія. Вінниця: ГІПАНІС, 2005. 6. Половина І.П. Фізична географія Європи: Навч. посібник для студентів географ. спеціальностей вищих навч. закладів. – К.: «АртЕк», 1998
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Практичні заняття, контрольна робота (тест). Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів на заліку– 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на залік).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Іван
Олександрович
Діброва
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет