Водні об"єкти урбанізованих територій
Освітня програма: Управління та екологія водних ресурсів, бакалавр
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Водні об"єкти урбанізованих територій
Код дисципліни
ВБ.1.2.12
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР01. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю. ПР07. Застосовувати моделі, методи і дані фізики, хімії, біології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку геосфер. ПР09. Вміти виконувати дослідження геосфер за
допомогою кількісних методів аналізу. ПР11. Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень. ПР15. Уміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін освітньої програми «Управління та екологія водних ресурсів» освітнього рівня бакалавр: «Гідрологія річок», «Гідрологія озер», «Гідрологія боліт, льодовиків та підземних вод», «Основи метеорології», «Воднобалансові розрахунки», «Основи гідрохімії», «Топографія з основами геодезії», «Ґрунтознавство з основами географії ґрунтів», «Гідрометрія».
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна присвячена вивченню загальних відомостей про міста та їх характерні ознаки; про міське середовище, як урбогеосоціосистему; про урбанізацію та її
фактори, про водне середовище міста, водні об’єкти міста та їх використання; вивчає урбоекологічні проблеми сучасних міст, а саме впливу процесів урбанізації на екологічний стан довкілля міського середовища, наслідків впливу урбанізаційних процесів на природний гідрологічний режим водних об’єктів міст та їх басейнів. Приділяється увага правовим аспектам управління екологічною безпекою міст, основним законодавчим актам на забезпечення екологічної безпеки у містах, екологічному моніторингу міського середовища.
Рекомендована та необхідна література
1. Войтків П. С. Конструктивно-географічні дослідження урбосистем :навчальний посібник. Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2019. 118 с.
2. Екологічні основи управління водними ресурсами : навч. посіб. / А.І. Томільцева, А.В. Яцик, В.Б. Мокін та ін. К.: Інститут екологічного управління та збалансованого при-родокористування, 2017. 200 с. https://iem.org.ua/images/librery/4.pdf
3. Методи гідроекологічних досліджень поверхневих вод / За ред. В.Д. Романенка. К.: «Логос», 2006. 408 с.
4. Хільчевський В.К., Гребінь В.В. Водні об’єкти України та рекреаційне оцінювання
якості води: навч. Посібник. К.: ВПЦ «Київський університет», 2022. 300 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові контрольні роботи із відкритими питаннями. Обов’язковим для іспиту є написання контрольних робіт за змістовими модулями, виконання всіх практичних робіт. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 36 балів для одержання допуску до іспиту обов’язковою умовою є написання рефератів на недостатньо засвоєні теми. Підсумкове оцінювання у формі іспиту: максимальна кількість балів на іспиті - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит). Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів до складання іспиту не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 36 балів. Оцінювання здійснюється впродовж семестру для усіх видів робіт, включаючи і самостійну роботу.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Станіслав
Олексійович
Москаленко
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет