Регіональна суспільна географія України
Освітня програма: Економічна географія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Регіональна суспільна географія України
Код дисципліни
ВК 1.3.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Завдання вивчення дисципліни полягає у набутті та поглибленні знань щодо: здатності реалізовувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати
цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні; здатності до критичного мислення, синтезу і аналізу територіальної організації господарства; здатності застосовувати знання і розуміння основних характеристик, процесів, історії регіонального суспільного розвитку і складу географічної оболонки; здатності встановлювати роль і місце України у сучасному світі в контексті географічних чинників її розвитку, аналізувати й пояснювати особливості геопросторової організації природи, населення і господарства України, розуміти та пояснювати стратегію її сталого розвитку.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів «Соціально-економічна географія України», «Суспільна географія», «Соціальна географія», «Теорії розміщення та регіональної
економіки», а також знати методологічні принципи суспільно-географічних досліджень, основні суспільно-географічні організації, центри та школи в Україні.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна спрямована на формування компетентності щодо використання сучасних підходів для здійснення аналізу ефективності територіальної організації господарства та реалізації регіональної соціально-економічної політики з використанням методологічних принципів суспільно-географічних досліджень.
Рекомендована та необхідна література
1. Герасимчук З.В. Регіональна політика сталого розвитку: методологія формування, механізми реалізації. 2001.
2. Реутов В.Є. Регіональний вимір трансформаційних зрушень економіки України. К.: 2010.
3. Стеченко Д.М. Розміщення продуктивних сил і регіоналістика: Підручник. – К.: Вікар, 2006.
4. Топчієв О.Г. Суспільно-географічні дослідження: методологія, методи, методики: Навчальний посібник. – Одеса: Астропринт, 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістовних частини. Заняття проводяться у вигляді лекцій, семінарських занять. Упродовж семестру, після завершення відповідних змістовних модулів, проводяться тематичні контрольні роботи у письмовій формі. Максимальна кількість балів, що виставляється за 1-й і 2-й тематичні частини – 30 балів. Завершується дисципліна заліком. Максимальна кількість балів на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60%
максимальної кількості балів, відведених на залік). Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів, до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 36 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни