Просторове планування громад і регіонів

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Просторове планування громад і регіонів
Код дисципліни
ВК 1.4.4.
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Сформувати здатність до критичного мислення, аналізу і синтезу при організації та реалізації планувальних робіт, шукати, обробляти та аналізувати інформацію щодо районного планування з різних джерел; зосереджуватись на якості та результаті при виконанні завдань та визначати, формулювати і вирішувати проблеми; здатність здійснювати збір, реєстрацію і аналіз даних за допомогою відповідних методів і технологічних засобів у польових і лабораторних умовах; здатність до планування, організації та проведення досліджень, узагальнень матеріалів польових та лабораторних спостережень, звітування про їхні результати та самостійно досліджувати, аналізувати просторово-часові параметри організації природи, населення та господарство і взаємозв’язків між ними (відповідно до спеціалізації).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисциплін «Суспільна географія», «Економічна географія», «Соціальна географії», «Теорія і практика планування». Знання теоретичних основ суспільної географії, теорій та концепцій просторового розвитку суспільства. Володіння елементарними навичками аналізу просторового розвитку, його стратегування.
Зміст навчальної дисципліни
Пропонується розкриття сутності просторового планування в системі прогнозування і проектування, його географічні основи; концепція, методологія моделювання та конструювання районних планувальних систем, аналізу розвитку території, архітектурно-планувальної організація території. Розкрито законодавчу та нормативну базу щодо просторового планування, інструкції про склад, порядок розробки, погодження та затвердження планувальної документації, види проектної документації районного планування (схема і проект районного планування); перелік графічних матеріалів у складі схеми та проекту районного планування; зміст і методика складання пояснювальних записок з техніко-економічними показниками до схеми і проекту районного планування.
Рекомендована та необхідна література
1. Білоконь Ю. М. Містобудівне управління розвитком територій. - К.: Укрархінформ, 2002. - 160 с. 2. Топчієв О.Г., Мальчикова Д.С. Планування територій. Навчальний посібник. – Херсон, 2014. 3. Білоконь Ю. М. Регіональне планування (теорія і практика): Монографія. - . К.: Логос, 2003. - 246 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, захист індивідуальних робіт, дискусія
Методи та критерії оцінювання
Заняття проводяться у вигляді лекцій, семінарських занять. Завершується дисципліна – обов’язковим письмовим іспитом. Упродовж семестру, після завершення відповідних тем, проводяться тематичні письмові контрольні роботи із відкритими питаннями. Для визначення рівня досягнення результатів навчання, передбачених пунктами 2 та 3 студенти презентують матеріали для семінарів та захищають виконані індивідуальні завдання. Для студентів, які упродовж семестру не досягли мінімального рубіжного рівня оцінки (60% від максимально можливої кількості балів) проводиться заключна семестрова контрольна рота, максимальна оцінка за яку не перевищувє 40% підсумкової.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни