Вступ до університетських студій

Освітня програма: Економічна географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Вступ до університетських студій
Код дисципліни
ОК 6.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати і розуміти основні види географічної діяльності, їх поділ; збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук; знати цілі сталого розвитку та можливості своєї професійної сфери для їх досягнення, в тому числі в Україні; дотримуватися морально-етичних аспектів досліджень, чесності, професійного кодексу поведінки
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Володіти елементарними навичками формування самостійних висновків щодо освітніх процесів у світі, в Україні та у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у різні хронологічні періоди, застосовувати на практиці знання, отримані в процесі навчання. Вміти: охарактеризувати особливості впливу світових університетських традицій на формування української освітньої системи; розуміти суть історичних процесів, які впливали на розвиток університетської освіти на українських землях;
Зміст навчальної дисципліни
Ознайомлення з першоджерелами класичної освіти та її традиціями. Висвітлення особливостей західноєвропейської університетської освіти на різних етапах історичного розвитку від давнини до сучасності. Характеристика еволюції вітчизняної вищої освіти, становлення і функціонування університетів на українських землях. Історичний огляд процесу заснування та подальшої науково-педагогічної діяльності університету в Києві (ХІХ – ХХІ ст.). Аналіз сучасного становища КНУ імені Тараса Шевченка та географічного факультету на фоні світових тенденцій у сфері вищої освіти.
Рекомендована та необхідна література
1. Аніловська Г.Я., Марушко Н.С., Томаневич Л.М. Університетська освіта: Навч. посібник. Львів, 2010. 2. Географи Київського національного університету імені Тараса Шевченка: довідник / редкол.: Я.Б. Олійник та ін. Київ, 2018. 333 с. 3. З іменем святого Володимира: Київський університет у документах, матеріалах та спогадах сучасників. Упоряд. В. Короткий, В. Ульяновський. Київ, 1994. 4. Історія Київського університету: монографія: у 2 т. / Вербовий О.В., Мороз І.М., Даниленко О.В. та ін. Київ, 2019. 5. Кузьмінський А.І. Вступ до університетських студій: навч. посіб. для студ. ун-тів. Черкаси, 2004. 6. Терентєва Н.О. Вища (університетська) освіта: становлення і розвиток. Черкаси, 2005.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, самостійна робота, дискусії.
Методи та критерії оцінювання
У курсі передбачено 2 змістові частини. Заняття проводяться у формі лекцій та семінарських занять. Завершується дисципліна заліком. Семестрове оцінювання: Конспект першоджерел: максимально 10 балів Семінарські заняття: максимально 20 балів Презентація самостійного дослідження: максимально 10 балів; Письмова контрольна робота: (по 40 тестових завдань, за кожне з яких студент може отримати 0,5 балів): максимально 20 балів. Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: результати навчання – 1.1 – 1.5 (знання) – до 10% за кожен; результати навчання – 2.1-2.4 (вміння) - до 10% за кожен; результати навчання – 3 (комунікація) - до 5%; результати навчання – 4 (автономність та відповідальність) - до 5%.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни