Навчальна практика 2. Комплексна метеорологічна. Редакція 2021

Освітня програма: Метеорологія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Навчальна практика 2. Комплексна метеорологічна. Редакція 2021
Код дисципліни
ОК 31.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю (ПР01). Вміти проводити польові та лабораторні дослідження процесів в атмосфері та інших геосферах (ПР05). Обґрунтовувати вибір та використовувати польові та лабораторні методи для аналізу природних та антропогенних систем і об’єктів (ПР08). Вміти виконувати дослідження атмосфери та інших геосфер за допомогою кількісних методів аналізу (ПР09). Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень (ПР11). Вміти обирати оптимальні методи та інструментальні засоби для проведення досліджень, збору та обробки даних (ПР15). Вміти діяти професійно, безпечно та толерантно у складних форс-мажорних обставинах, в різних природних, соціальноекономічних та етнокультурних умовах (ПР 20)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
успішне опанування навчальної дисципліни «Метеорологія».
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна практика складається з трьох етапів: 1) ознайомчо-підготовчого; 2) основного - польового; 3) заключного. Кожний день основного етапу передбачає проведення метеорологічних і геофізичних спостережень, які, як правило, проводяться у першій половині дня, та камеральної частини, під час якої проводиться обробка та систематизація зібраного матеріалу та підготовка матеріалів для написання звіту, що здійснюється у другій половині робочого дня. Практика обов’язково розпочинається інструктажем з техніки безпеки і охорони праці в метеорології та лекції «Система організації та методики проведення стаціонарних метеорологічних і геофізичних спостережень». Обов’язковим елементом практики є також практичні заняття з проведення комплексу метеорологічних та геофізичних спостережень.
Рекомендована та необхідна література
1. Во д ч и ц ь О. Г . , З а т ул а В. І. Основи метеорології і кліматології. Київ: НАУ, 2017. 360 с. 2. Гідрометеорологічна служба в Україні. Київ, 2003. 12 с. 3. Клімат Києва / За ред. В.І. Осадчого, О.О. Косовця, В.М. Бабіченко. Киев: Ніка-Центр, 2010. 320 с. 4. Клімат України / За ред. В.М. Ліпінського, В.А. Дячука, В.М. Бабіченко. Київ: Вид-во Раєвського, 2003. 343 с. 5. Настанова гідрометеорологічним станціям і постам. Вип. 3. Ч. 1. Метеорологічні спостереження на станціях. Київ: Ніка-Центр, 2011. 280 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практичні заняття, камеральні роботи
Методи та критерії оцінювання
опитування в усній формі, виконання практичних завдань під час польового етапу практики, Захист заключного звіту, усне опитування
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни