Гідрологія_1 сем.
Освітня програма: Картографія, географічні інформаційні системи, дистанційне зондування Землі
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Гідрологія_1 сем.
Код дисципліни
ОК 10.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області наук про Землю.
Вміти проводити польові та лабораторні дослідження.
Вміти виконувати дослідження геосфер за допомогою кількісних методів аналізу.
Впорядковувати і узагальнювати матеріали польових та лабораторних досліджень.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання теоретичних основ математики, фізики, хімії, біології, фізичної географії.
2. Володіти елементарними практичними навичками збору, систематизації та обробки вихідної інформації, проведення розрахунків, аналізу картографічних матеріалів, узагальнення фізико-географічних умов за різними тематичними картами.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Гідрологія» присвячена вивченню загальних закономірностей процесів та явищ в гідросфері Землі; її взаємообумовленості і взаємопов’язаності з атмосферою, літосферою; основних фізичних і хімічних властивостей та складу природних вод, основних складових кругообігу води на Землі, фізико-географічних закономірностей утворення, живлення та режиму водних об’єктів суходолу (річок, озер, боліт, льодовиків, підземних вод) та закономірностей процесів, що відбуваються у Світовому океані; подаються відомості про моніторинг вод суходолу, методи вивчення та дослідження водних об’єктів суходолу та Світового океану, про сутність гідрологічних процесів та явищ, про місце і роль води у функціонуванні екосистем у різних компонентах навколишнього середовища, що сформовано як під дією природних, так і антропогенних факторів.
Рекомендована та необхідна література
1. Вишневський В. І., Косовець О. О. Гідрологічні характеристики річок України К.: Ніка-центр, 2003. 324 с.
2. Гребінь В. В., Хільчевський В. К., Сташук В. А. та ін. Водний фонд України. Штучні водойми. Водосховища і ставки. Київ : Інтерпрес ЛТД, 2014. 164 с.
3. Загальна гідрологія: підручник / В. К. Хільчевський, О. Г. Ободовський, В. В. Гребінь та ін. К.: Видавничо-поліграфічний центр
«Київський університет», 2008. 399 с.
4. Москаленко С. О. Оцінка просторових взаємозв’язків середнього річного стоку води річок в межах правобережжя Прип’яті. Гідрологія, гідрохімія і гідроекологія, 2021. № 3(61). C. 20-28. https://doi.org/10.17721/2306-5680.2021.3.2
5. Хільчевський В. К., Гребінь В. В. Водні об’єкти України та рекреаційне оцінювання якості води: навч. посібник. К.: ВПЦ «Київський університет», 2022. 300 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні роботи.
Здійснення індивідуальних аналітичних та розрахункових практичних робіт, модульні контрольні роботи, іспит.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Кількість балів, що студент отримує протягом семестрів є сумою балів, що були отримані при оцінюванні виконаних практичних робіт, опитуванні та виконанні модульних контрольних робіт.
Організація оцінювання: опитування у тестовій та письмовій формі проводиться після завершення викладання кожної теми. Практичні роботи захищаються по виконанню, відповідно до графіка проведення практичних занять. Модульні контрольні роботи (МКР) проводяться у тестовій формі. Студенти, які отримали за МКР меншу за мінімально передбачену кількість балів, перескладають її.
Підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час іспиту – 40, мінімальна кількість
балів, що додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Станіслав
Олексійович
Москаленко
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Гідрології та гідроекології
Географічний факультет