ЗЕМЛЕУСТРІЙ ТА ЗЕМЛЕВПОРЯДНЕ ПРОЕКТУВАННЯ

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
ЗЕМЛЕУСТРІЙ ТА ЗЕМЛЕВПОРЯДНЕ ПРОЕКТУВАННЯ
Код дисципліни
ВБ 2.08
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 4. Знати та застосовувати у професійній діяльності нормативно-правові акти, нормативно-технічні документи, довідкові матеріали в сфері геодезії та землеустрою і суміжних галузей ПР 12. Розробляти документацію із землеустрою, кадастрову документацію і документацію з оцінки земель із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем та цифрової фотограмметрії, наповнювати даними державний земельний, містобудівний та інші кадастри ПР 14. Планувати складну професійну діяльність, розробляти і реалізовувати проєкти у сфері геодезії та землеустрою за умов ресурсних та інших обмежень ПР 17. Володіти методами організації топографо-геодезичного і землевпорядного виробництва від польових вимірювань до менеджменту та реалізації топографічної та землевпорядної продукції на основі використання знань з основ законодавства і управління виробництвом.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати такі характеристики земель, як види та типи ґрунтів, їх склад, властивості та зональне поширення, мати уявлення про природно-сільськогосподарське та ландшафтне районування завдяки засвоєнню таких дисциплін як Геологія та ґрунтознавство і Географія України та проходженню Комплексної навчальної практики фахового спрямування. 2. Знати особливості впливу рослин на родючість ґрунтів та сільськогосподарських культур – на продуктивність земель. 3. Володіти базовими навичками складання топографічних планів завдяки засвоєнню таких дисциплін як Картографія і Топографія з основами геодезії.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Землеустрій та землевпорядне проектування» займає одне з провідних місць при підготовці фахівців зі спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій». Вивчає соціально-економічні, екологічні і технічні заходи, спрямовані на забезпечення ефективного і раціонального використання земель різних категорій і форм власності. Розглядає рекомендації щодо розроблення і обґрунтування проектних рішень зі створення і вдосконалення організації території адміністративно-територіальних утворень, землеволодінь і землекористувань, а також територіальної організації сільськогосподарського та інших виробництв.
Рекомендована та необхідна література
1.Дубницька М.В. Еволюцiя нормативно-правового регулювання землевпорядної сфери пiд час воєнного стану. – Назва конференції: VIII Мiжнародна науково-практична конференцiя «Сучаснi технологiї землеустрою, кадастру та управлiння земельними ресурсами». – м. Київ, Нацiональний авiацiйний унiверситет, 16–17 березня 2023 р., с. 36-38. URL: https://gis.nau.edu.ua/conf/land2023 2.Землевпорядне проектування: Навчальний посібник / Т.С. Одарюк та ін. – К.: Аграрна освіта, 2010. – 292 с. 3.Землевпорядне проектування: теоретичні основи і територіальний землеустрій: навчальний посібник / М.С. Богіра, В.І. Ярмолюк. Київ: Аграрна освіта, 2011. 416 с. 4.Кадастр. Навчальний посібник / С.В. Тітова, Л.М. Даценко, М.В. Дубницька, С.П. Боднар. – Київ, 2022. – 263 с. URL: https://drive.google.com/file/d/ 1NXpbkJ9tMFyOT9r6C5QrtwNSVNZddbtF/view
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи
Методи та критерії оцінювання
- підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено іспит, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання 60 балів і екзамену 40 балів. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. - обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище) є відпрацювання всіх практичних робіт і модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Маргарита Вячеславівна Дубницька
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет