ТОПОГРАФІЧНЕ КАРТОГРАФУВАННЯ

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
ТОПОГРАФІЧНЕ КАРТОГРАФУВАННЯ
Код дисципліни
ОК 15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР8. Брати участь у створенні державних геодезичних мереж та спеціальних інженерно-геодезичних мереж, організовувати та виконувати топографічні та кадастрові знімання, геодезичні вимірювання, інженерно- геодезичні вишукування для проектування, будівництва та експлуатації об’єктів будівництва. ПР10. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою. ПР11. Організовувати та виконувати дистанційні, наземні, польові і камеральні роботи в сфері геодезії та землеустрою, оформляти результати робіт, готувати відповідні звіти. ПР16. Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати загальну теорію топографії і геодезії, методи топографо-геодезичного дослідження; 2. Вміти розуміти топографічні карти і користуватися ними в наукових дослідженнях, практичній та навчальній діяльності; 3. Володіти елементарними навичками користування топографічними картами різного масштабу і призначення, розкривати сучасні підходи до розроблення і використання топографічних карт. Володіти компетенціями: проведення польових геодезичних робіт по зніманню земельних ділянок; оцінки якості та визначення точності результатів знімань; складання технічних документів: – планів, карт, профілів.
Зміст навчальної дисципліни
«Топографічне картографування» є одним з головних методів об’єктивного пізнання та візуалізації даних для метричного і тематичного картографування та є спеціальною дисципліною, що викладається для студентів за освітньою програмою – геодезія та землеустрій. Дисципліна «Топографічне картографування» використовується під час виконання курсових і дипломних досліджень та оформлення їх результатів з дисциплін: фототопографія, інженерна і комп’ютерна графіка, проектування та складання карт, технологія видання карт, ГІС і бази даних.
Рекомендована та необхідна література
1.Даценко Л..М., Гончаренко О.С. Топографічне картографування: Навчальний посібник. - К.: КНУ ім. Т. Шевченка. 2019. -88 с. 2.Топографо-геодезична та картографічна діяльність: Законодавчі та нормативні акти. В 2-х частинах. Ч.1. Вінниця: Антекс, 2000. 408 с. 3.Топографо-геодезична та картографічна діяльність: Законодавчі та нормативні акти. В 2-х частинах. Ч.2. Вінниця: Антекс, 2002. 656 с. 4.Топографо-геодезична та картографічна діяльність: Законодавчі та нормативні акти. Ч.3. Збірник укрупнених кошторисних розцінок на топографо-геодезичні та картографічні роботи. Київ 2003,158 с.:1 іл., 100 табл.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, практичні роботи
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове (заключне) оцінювання у формі іспиту (оцінка за знання теорії (мінімум 12, максимум 20 балів); оцінка за практичну частину (13 – 20). Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне комплексне завдання. Підсумкове оцінювання у формі іспиту: (обов’язкове проведення оцінювання в усній / письмовій, у т.ч. тестовій формі )
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Степанович Гончаренко
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет