КОМПЛЕКСНА НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА ФАХОВОГО СПРЯМУВАННЯ

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
КОМПЛЕКСНА НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА ФАХОВОГО СПРЯМУВАННЯ
Код дисципліни
ОК 35
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соці- ально-економічних наук при виконанні завдань геодезії та земле- устрою. ПР9. Збирати, оцінювати, інтерпретувати та використовувати геопросторові дані, метадані щодо об’єктів природного і техноген- ного походження, застосовувати статистичні методи їхнього аналізу для розв’язання спеціалізованих задач у сфері геодезії та земле- устрою ПР11. Організовувати та виконувати дистанційні, наземні, польо- ві і камеральні роботи в сфері геодезії та землеустрою, оформляти результати робіт, готувати відповідні звіти.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна практика з ґрунтознавства має своїм основним завданням закріплення і засто- сування на практиці теоретичних знань, отриманих в університеті, на основі ознайомлення студентів із властивостями та особливостями різновидів природних ґрунтових тіл. Метою навчальної топографічної практики є закріплення та поглиблення теоретичних знань та практичних навичок роботи з геодезичними приладами, одержаних студентами під час вивчення ними курсу «Топографії з основами геодезії»; набуття практичних навичок виконання комплексу польових геодезичних робіт при розвитку знімальних мереж, камеральної математичної обробки результатів польових геодезичних вимірювань, освоєння методики топографічного (тахеометричного) знімання та складання оригіналу топографічного плану місцевості в масштабах 1:500 - 1:1000.
Зміст навчальної дисципліни
Мета практики з ґрунтознавства – в процесі польових досліджень закріпити та поглибити теоретичні знання, здобуті студентами під час аудиторних занять з ґрунтознавства, навчитись застосовувати отримані знання при проведенні самостійних ґрунтознавчих досліджень та оволодіти елементар- ними прийомами проведення польових ґрунтознавчих досліджень. Метою практики з топографії є закріплення та поглиблення теоретичних знань та практичних навичок роботи з геодезичними приладами, одержаних студентами під час вивчення ними курсу «Топографії з основами геодезії»; набуття практичних навичок виконання комплексу польових геодезичних робіт при розвитку знімальних мереж, камеральної математичної обробки результатів польових геодезичних вимірювань, освоєння методики топографічно- го (тахеометричного) знімання та складання оригіналу топографічного плану місцевості в масштабах 1:500 - 1:1000.
Рекомендована та необхідна література
1. Топографія з основами геодезії: Підручник / За ред. А.П. Божок, А.М. Молочка. - К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009. - 304 с. 2. Топографія з основами геодезії: Підручник / А.П. Божок, В.Д. Барановський, К.І. Дрич та ін. / За ред. А.П. Божок. - К.: Вища школа, 1995. - 275 с 3. Геодезія. Ч.І. / За ред. С.Г. Могильного, С.П. Войтенка. – Донецьк: ТОВ Дон.ДТУ "Унітех", 2003. – 458 с. 4. Ґрунти України: властивості, генезис, менеджмент родючості. Навчальний посібник / За ред. В.І. Купчика. – К.: Кон- дор, 2010. – 414 с. 5. Ґрунтознавство з основами геології: Підручник / Назаренко І.І., Польчина С.М., Дмитрук Ю.М., Смага І.С., Нікорич В.А. – Чернівці: Книги – ХХІ, 2006. – 504 с. 6. Практикум з ґрунтознавства: Навчальний посібник / За ред. Д.Г. Тихоненка. – Х.: Майдан, 2009. – 448 с. 7. Публічна кадастрова карта України. – Режим доступу: https://map.land.gov.ua/
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виконання навчальної топографічної практики включає закріплення вивчених теоретичних положень і практичних навичок, одержаних впродовж навчального року, та набуття практичного досвіду проведення геодезичних робіт. Останнє полягає у виконанні комплексу топографо-геодезичних робіт, які здійснюються для отримання топографічного плану в масштабі 1:500 (1:1000) на чистій основі. Програмою практики передбачено проведення підготовчих робіт, виконання кутових і лінійних вимірювань при прокладанні теодолітних ходів, вирівнювання і обчислення планових координат пунктів геодезичного обґрунтування, прокладанні ходів технічного нівелювання, вирівнювання і обчислення висот пунктів теодолітних ходів, тахеометричного знімання території, складання великомасштабного плану за матеріалами топографічного знімання. Після закінчення терміну практики з ґрунтознавства студенти звітують про виконання програми та індивідуального завдання.
Методи та критерії оцінювання
Студенти, які виконали всі завдання згідно програми практики, оформили відповідно до вимог звіт з практики, додатки та топографічний план допускаються до захисту звіту та заліку в останній день практики. Залік є підведенням підсумків роботи кожного студента під час проходження практики, визначення рівня здобутих ним знань і навичок та проводиться у виді побригадно-індивідуального захисту звіту за результатами практики кожним студентом. Оцінювання знань, умінь і практичних навичок студентів на заліку здійснюється за 100-бальною шкалою з наступним переведенням її в традиційну оцінку для фіксації у звітних документах
Мова викладання
Українська