ВСТУП ДО УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ СТУДІЙ

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
ВСТУП ДО УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ СТУДІЙ
Код дисципліни
ОК 2.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 5. Застосовувати концептуальні знання природничих і соціально-економічних наук при виконанні завдань геодезії та землеустрою. ПРН 6. Знати історію та особливості розвитку геодезії та землеустрою, їх місце в загальній системі знань про природу і суспільство.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - основні історичні передумови формування університетської освіти у світі; - основні етапи та особливості розвитку освітніх процесів на українських землях; - володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, культурних подій та явищ. Вміти: - характеризувати особливості впливу світових університетських традицій на формування української освітньої системи; - розуміти суть історичних процесів, які впливали на розвиток університетської освіти на українських землях; - володіти елементарними навичками формування самостійних висновків щодо освітніх процесів у світі, в Україні та у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у різні хронологічні періоди, застосовувати на практиці знання, отримані в процесі навчання.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – дати студентам знання про історію університетської освіти, основні етапи діяльності Київського університету загалом, географічного факультету та кафедри геодезії та картографії зокрема; сприяти адаптації першокурсників до навчання в університеті із застосуванням сучасних теорій та методів дослідження явищ природного і техногенного походження при виконанні професійних завдань у сфері геодезії та землеустрою, спостереження за зміною стану об’єктів у просторі і часі з використанням комплексу міждисциплінарних даних.
Рекомендована та необхідна література
1. З іменем святого Володимира: Київський університет у документах, матеріалах та спогадах сучасників /Упоряд. В.Короткий, В.Ульяновський. – К., 1994. 2. Історія Київського університету: монографія: у 2 т. / О.В.Вербовий, І.М.Мороз, О.В.Даниленко та ін. – К., 2019. -630 с. 3. Кузьмінський А.І. Вступ до університетських студій: навч. посіб. для студ. ун-тів. – Черкаси, 2004. 4. Географи Київського університету [Текст] : [довідник] / [Олійник Я. Б. та ін.; відп. ред. Олійник Я. Б.] ; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2003. - 172 с. 5. Терентєва Н.О. Вища (університетська) освіта: становлення і розвиток. – Черкаси, 2005. 6. Університетська освіта: Навч. посібник /Г.Я.Аніловська, Н.С.Марушко, Л.М.Томаневич. – Львів, 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, захисти самостійно виконаних робіт, модульна контрольна робота, залік
Методи та критерії оцінювання
Умови допуску до заліку: рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. - підсумкове оцінювання у формі заліку проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час складання заліку – 40, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 (60% максимальної кількості балів, відведених на залік). Підсумкова оцінка з дисципліни складається із балів, набраних студентом за результатами семестрового контролю за першою та другою частинами і балів підсумкової контрольної роботи.
Мова викладання
Українська