Операції на інвестиційних ринках ЄС

Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Операції на інвестиційних ринках ЄС
Код дисципліни
ОК 1.4
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати понятійно термінологічний апарат, що характеризує розвиток міжнародних інвестиційних ринків та їх регулювання. Знати понятійно-термінологічний апарат, що характеризує розвиток міжнародних інвестиційних ринків та їх регулювання. Знати форми, фактори та тенденції інвестиційної діяльності на ринках ЄС. Знати стратегії, основні операції, методи та інструменти інвестиційної діяльності на ринках ЄС. Знати особливості інвестиційної діяльності на ринках акцій, облігацій, похідних фінансових інструментів в країнах ЄС. Знати сучасні методичні підходи до оцінки інвестиційного клімату та інвестиційної привабливості об’єктів інвестування на ринках ЄС. Знати оцінки ефективності прямих та портфельних інвестицій на ринках ЄС. Знати регулятивні засади інвестиційної діяльності на ринках ЄС. Вміти виявляти тенденції в міжнародній інвестиційній діяльності. Вміти застосовувати методи аналізу міжнародних інвестиційних ринків.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Вміти аналізувати причини та наслідки сучасних тенденцій у розвитку міжнародної інвестиційної діяльності. 2. Володіти елементарними навичками пошуку та аналізу нормативних документів, аналітичних матеріалів та джерел статистичних даних. 3. Знати англійську або інші іноземні мови для кращих можливостей ознайомлення з нормативно-правовими актами, які регулюють сферу міжнародних інвестиційних ринків та діяльність на них фінансових посередників.
Зміст навчальної дисципліни
1. Інвестиційна діяльність та її роль у економічному. розвитку країн ЄС 2. Інвестиційний ринок країн ЄС та механізм його функціонування. 3. Регулювання інвестиційних операцій на ринках ЄС. 4. Операції з реальними інвестиціями на ринках ЄС та їх характеристика. 5. Операції з фінансовими інвестиціями на ринках ЄС та оцінка їх ефективності. 6. Інвестиційні стратегії на ринках ЄС та їх фінансове забезпечення. Модульна контрольна робота Презентація індивідуальної самостійної роботи
Рекомендована та необхідна література
1. Адамчик В.В. Міжнародна інвестиційна та інноваційна діяльність: теоретичні та прикладні аспекти: навчальний посібник. НУ «Львівська політехніка». Тернопіль-Львів: Крок, 2014. 238 с. 2. Андросова, Т.В. Міжнародна інвестиційна діяльність: навчальний посібник. Харків: ХДУХТ, 2007. 371 с. 3. Дегтярева Ю.В. Методы управления инновационно-инвестиционной деятельностью предприятий в условиях риска: навчальний посібник. Краматорск: ГМА, 2010. 123 с. 4. Міжнародна інвестиційна діяльність: навчальний посібник / І.Г. Єгорова, Г.І. Матукова, Я.О. Ізмайлов, А.В. Куценко, С.І. Мацюра. Кривий ріг: Видавничий дім, 2010. 291 с. 5. Матюшенко І.Ю. Інвестування в контексті міжнародної інтеграції України: навчальний посібник. Харків: ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2013. 396 с. 6. Міжнародна інвестиційна діяльність: підручник / Д.Г. Лук’яненко, Б.В. Губський, О.М. Мозговий та ін. Київ: КНЕУ, 2003. 387 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Робота на семінарі (усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, дискусія, задачі), індивідуальна самостійна робота (презентація – кейс), модульна контрольна робота (тест), залікова робота (комбінований тест). Робота на семінарі (макс. – 40 бал.), індивідуальна самостійна робота (макс. – 20 бал.), модульна контрольна робота (макс. – 20 бал.), залікова робота (комбінований тест) (макс. – 20 бал.).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни