Міжнародне гуманітарне співробітництво

Освітня програма: Дипломатія і міжнародне співробітництво

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Міжнародне гуманітарне співробітництво
Код дисципліни
ВБ 5.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати та розуміти природу, джерела та напрями еволюції міжнародних відносин, міжнародної політики, зовнішньої політики та дипломатії держав, стану теоретичних досліджень міжнародних відносин та світової політики. Критично осмислювати та аналізувати глобальні процеси та їх вплив на міжнародні відносини, дипломатію та міжнародне співробітництво. Застосовувати сучасні наукові підходи, методології та методики для дослідження проблем міжнародних відносин, зовнішньої політики та дипломатії. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію про стан міжнародних відносин, світової політики, зовнішньої політики та дипломатії держав. Проводити діяльність у дипломатичній та інших суміжних до міжнародного співробітництва сферах.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
- Знати теоретичні основи багатосторонніх міжнародних відносин, кризових та конфліктних ситуацій, багатосторонньої дипломатії, основи формування та здійснення зовнішньої політики. -Вміти аналізувати динаміку багатосторонньої взаємодії з урахуванням сукупності політичних та економічних факторів. -Володіти елементарними навичками політичного аналізу, аналізу міжнародних ситуацій та прогнозування.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1 1.Концептуально-теоретичні засади вивчення міжнародного гуманітарного співробітництва 2.Пріоритети міжнародних гуманітарних зв’язків в сучасній системі міжнародних відносин 3.Гуманітарні виклики в сучасному світі. Актуалізація діяльності міжнародних організацій в гуманітарній сфері. 4.ООН та її роль в сфері міжнародного гуманітарного співробітництва та надання гуманітарної допомоги Змістовий модуль 2 5.Гуманітарна дипломатія в сучасних міжнародних відносинах: проблеми та перспективи 6.Основні галузі і тенденції розвитку міждержавного гуманітарного співробітництва 7.Особливості гуманітарної політики України
Рекомендована та необхідна література
1.Статут Організації Обєднаних Націй. – ООН, Представництво ООН в Україні, 2008. – 69 с. 2.Оказание гуманитарной помощи. Официальный сайт ООН [Електронний ресурс ]. – Режим доступу: http://www.un.org/ru/sections/what-we-do/deliver-humanitarian-aid/index.html 3.United Nations Office for the Coordination of Humanitarian Affairs (OCHA) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.unocha.org/about-us/who-we-are 4.Кучмій О.П. Трансформація пріоритетів міжнародного гуманітарного співробітництва у сучасних міжнародних відносинах // International Relations. Part “Political Sciences”. – 2018. – № 18-19. 5.Шинкаренко Т. І. Культура міжнародного спілкування і професійна етика : підруч. / Тетяна Іванівна Шинкаренко. – Чернігів : ЧНТУ, 2017. 6.Міжнародні організації: підруч./В.В. Копійка, Ю.С. Сороход, В.М. Матвієнко. – К., 2015.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарське заняття.
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, дискусія: до 60 балів. 2. Виконання індивідуальної самостійної роботи (презентація): до 20 балів. 3.Модульна контрольна робота (тест): до 20 балів.
Мова викладання
Українська