Рада Європи: політико-правовий механізм співробітництва

Освітня програма: Дипломатія і міжнародне співробітництво

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Рада Європи: політико-правовий механізм співробітництва
Код дисципліни
ВБ 6.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Критично осмислювати та аналізувати глобальні процеси та їх вплив на міжнародні відносини, дипломатію та міжнародне співробітництво. Оцінювати та аналізувати міжнародні, зовнішньополітичні та дипломатичні проблеми та ситуації, пропонувати підходи до вирішення таких проблем. Уміти організовувати та здійснювати індивідуальні та групові дослідницькі проекти в сфері міжнародних відносин, світової політики та міжнародного співробітництва. Взаємодіяти з фахівцями інших галузей при розробці та реалізації прикладних та наукових проектів в сфері міжнародного співробітництва та дипломатії.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Мати знання з теорії та практики дипломатії, дипломатичної служби й права зовнішніх зносин, державного управління. 2. Вміти аналізувати документи, зокрема договірного й зовнішньополітичного характеру; працювати з літературою навчального й наукового характеру. 3. Володіти навичками політичного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. Заснування, етапи розвитку та загальні принципи діяльності Ради Європи Інституційна система Ради Європи. Юридичний і політичний моніторинг Ради Європи Право Ради Європи Місце та роль Європейської конвенцiї про захист прав людини та основних свобод у європейській системі захисту прав людини Інструменти та механізми міжнародного несудового захисту індивідуальних та колективних прав Ради Європи Модуль 2. Сприяння розвитку демократії в діяльності Ради Європи Україна і Рада Європи Співробітництво Ради Європи з міжнародними організаціями
Рекомендована та необхідна література
1. Шинкаренко Т., Заблоцька Л., Федорова А. Політико-правові аспекти діяльності Ради Європи. К., 2007 2. Закон України про приєднання України до Статуту Ради Європи: Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/398/95-%D0%B2%D1%80#Text 3. Закон України Про ратифiкацiю Конвенції про захист прав i основних свобод людини 1950 р., Першого протоколу та протоколiв 3 2, 4, 7 та 11 до Конвенцiї»: Режим доступу: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/475/97-%D0%B2%D1%80#Text 4. Аббакумова Д. В. Комітет Міністрів Ради Європи: міжнародноправова природа та повноваження: монографія / Д. В. Аббакумова. ‒ Х.: Право, 2016. – 256 с. 5. Гуменюк А.Г. Співробітництво РЄ з іншими регіональними організаціями у сфері захисту прав людини. / Актуальні проблеми міжнародних відносин, 2009, випуск 85. 6. Дослідження практики Європейського суду з прав людини для визначення Національних стандартів компенсацій порушення державою прав людини. – К.: Атіка, 2011 р. – 184 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, кейс-стаді
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, дискусія, задачі: до 35 балів. 2. Модульна контрольна робота (тест): до 25 балів. 3.Іспит: до 40 балів.
Мова викладання
Українська