Міжнародне авторське право

Освітня програма: Міжнародне приватне право

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Міжнародне авторське право
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Демонструвати знання про різні правові системи, розуміння причин їхньої множинності, а також механізми взаємодії; знання характеристик міжнародної нормативної системи та місця в ньому міжнародного права. ПРН 2. Демонструвати розуміння теоретичних підходів до співвідношення національного та міжнародного права та практичних засобів забезпечення їхньої взаємодії. ПРН 3. Приймати обґрунтовані рішення в правотворчій та правозастосовній сферах юридичної діяльності, усвідомлюючи їх етичні наслідки для різних суб’єктів національного та міжнародного приватного права. ПРН 7. Визначати зміст та юридичну природу національних нормативно-правових актів, міжнародних договорів та інших міжнародних документів, виявляти колізії між нормами міжнародних договорів, між нормами міжнародного договору та актами національного законодавства, а також пропонувати шляхи їх вирішення.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
2.1. Знати основи загальної теорії держави та права, особливості правових систем сучасності, знати засади міжнародного приватного права. 2.2. Вміти здійснювати самостійний пошук нормативних і літературних джерел, застосовувати основні міжнародні та внутрішні акти правового регулювання приватноправових відносин. 2.3. Володіти елементарними навичками юридичного аналізу, критичного мислення, опрацьовування правового матеріалу з наданням власних висновків та пропозицій.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Міжнародне авторське право» є складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» спеціальності 293 міжнародне право і спрямована на поглиблення студентами знань з права інтелектуальної власності, передбачає опанування як теоретичних засад, так і правозастосовної практики.
Рекомендована та необхідна література
1. Міжнародне приватне право в Київському університеті: антологія: у 2 т. Т.1. 1992-2007 / за ред. А.С. Довгерта. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009. – С.292-314; 441-459. 2. Міжнародне приватне право в Київському університеті: антологія: у 2 т. Т.2. 1992 2007 / за ред. А.С. Довгерта. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009. С. 398-452. 3. Міжнародне приватне право. Міжнародні договори України. Том 1 / відпов, ред. та упорядники А. Довгерт та В. Крохмаль. – К.: «Port Royal», 2000. – 992 с. 4. Матвеев Ю.Г. Международная охрана авторских прав / Ю.Г. Матвеев, Фонд сохранения правового наследия «Династия». – М.: Русский Двор, 2000. – 240 с. 5. Авторське право і суміжні права. Європейський досвід: У 2 книгах / за ред. А.С. Довгерта. Книга 2: Виступи, статті європейських спеціалістів. – К.: Видавничий Дім «Ін Юре», 2001. – 460 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, вирішення практичних казусів, виконання завдань самостійної роботи; виконання групових завдань-симуляцій
Методи та критерії оцінювання
1. під час відповіді на семінарському занятті (участі у дискусії) – 60% у підсумковій системі оцінювання; 2. у формі написання однієї проміжної модульної робити у вигляді тестового завдання – 10 % у загальній/ підсумковій системі оцінювання; 3. під час підсумкового контролю у формі іспиту – 30% у загальній підсумковій системі оцінювання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни