Вирішення інвестиційних спорів

Освітня програма: Міжнародне приватне право

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Вирішення інвестиційних спорів
Код дисципліни
ОК 10
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Демонструвати знання про різні правові системи, розуміння причин їхньої множинності, а також механізми взаємодії; знання характеристик міжнародної нормативної системи та місця в ньому міжнародного права. ПРН 3. Приймати обґрунтовані рішення в правотворчій та правозастосовній сферах юридичної діяльності, усвідомлюючи їх етичні наслідки для різних суб’єктів національного та міжнародного приватного права. ПРН 4. Демонструвати здатність вести справи в міжнародних судових установах та інших міжнародних інституціях, загальних і спеціалізованих, з метою розв’язання міжнародних спорів, захисту інтересів, держави, фізичних і юридичних осіб. ПРН 5. Демонструвати вміння представляти інтереси клієнта в цивільних і господарських справах у судах України, третейських судах.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
знання основ теорії міжнародного інвестиційного права та міжнародного інвестиційного арбітражу, їх принципів та джерел; • вміння аналізувати та встановлювати зміст прав та обов’язків суб’єктів міжнародного права та міжнародного приватного права згідно з положеннями внутрішнього законодавства, міжнародних договорів та міжнародних звичаїв; пропонувати шляхи вирішення інвестиційних спорів; • володіння елементарними навичками юридичного аналізу та синтезу, критичного мислення, опрацьовування значного масиву правового матеріалу з наданням власних висновків та пропозицій.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Вирішення інвестиційних спорів» належить до переліку обов’язкових дисциплін для студентів спеціальності «Міжнародне право» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр» освітньої програми «Міжнародне приватне право» і спрямована на ознайомлення студентів з історичними етапами розвитку та становлення міжнародного інвестиційного арбітражу, особливостями джерел та основоположних принципів та стандартів міжнародного інвестиційного арбітражу, ґрунтовне вивчення студентами основних положень Конвенції про порядок вирішення інвестиційних спорів між державами та іноземними особами 1965 р., інститутів та правил в рамках яких вирішуються інвестиційні спори, основних положень двосторонніх інвестиційних угод і регіональних інвестиційних угод; тісно взаємодіє з такими дисциплінами, як «Міжнародний цивільний процес», «Міжнародний комерційний арбітраж» та пов’язана з вивченням ряду інших дисциплін, зокрема вибіркових компонентів освітньої програми.
Рекомендована та необхідна література
1. Міжнародне приватне право: підручник / за ред. А.С.Довгерта і В.І.Кисіля. – 2-ге видання. - К.: Алерта, 2014. – 656 с. 2. Міжнародне приватне право. Міжнародні договори України. Том 1 / відпов. ред. та упорядники А.Довгерт та В.Крохмаль. – К.: «Port Royal», 2000. – 992 с. 3. Міжнародне приватне право. Міжнародні договори України. Том 2 / відпов. ред. та упорядники А.Довгерт та В.Крохмаль. – К.: «Port Royal», 2000. – 1313 с. 4. Галущенко Г.В. Питання міжнародного приватного права у міжнародних договорах України про правову допомогу / Г.В.Галущенко. – К.: Видавництво «Юстініан», 2005. – 472 с. 5. Довгерт А.С. Договір в міжнародному приватному праві / А.С. Довгерт // Право України. – 2012. – № 9. – С.226 – 235.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, вирішення практичних казусів, виконання завдань самостійної роботи; виконання групових завдань-симуляцій
Методи та критерії оцінювання
Навчальна дисципліна «Вирішення інвестиційних спорів» оцінюється за модульно - рейтинговою системою. Поточний контроль: оцінювання роботи на семінарських і практичних заняттях; виконання самостійної роботи; написання студентами модульних контрольних робіт. У змістовий модуль 1 «Основи теорії міжнародного інвестиційного арбітражу» (ЗМ1) входять теми 1–5, а у змістовий модуль 2 «Актуальні проблеми міжнародного інвестиційного арбітражу» (ЗМ2) – теми 6–7; кожен з модулів завершується модульною контрольною роботою. Формою підсумкового контролю з дисципліни «Вирішення інвестиційних спорів» є іспит. На іспит виносяться лекційні питання, питання семінарських (практичних) занять, самостійної роботи. Результати навчальної діяльності студентів оцінюються за 100 – бальною шкалою: 60 балів – робота протягом семестру; 40 балів – іспит.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни