Міжнародне валютне право

Освітня програма: Міжнародне приватне право

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Міжнародне валютне право
Код дисципліни
ОК 7
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 3. Приймати обґрунтовані рішення в правотворчій та правозастосовній сферах юридичної діяльності, усвідомлюючи їх етичні наслідки для різних суб’єктів національного та міжнародного приватного права. ПРН 6. Показувати уміння комплексного юридичного та (у співпраці з відповідними фахівцями) економічного аналізу міжнародного комерційного й іншого економічного проекту з метою визначення основних юридичних і неюридичних, але пов’язаних з правовими рамками економічної діяльності ризиків. ПРН 7. Визначати зміст та юридичну природу національних нормативно-правових актів, міжнародних договорів та інших міжнародних документів, виявляти колізії між нормами міжнародних договорів, між нормами міжнародного договору та актами національного законодавства, а також пропонувати шляхи їх вирішення.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати основи загальної теорії держави та права, особливості правових систем сучасності, знати засади цивільного права і цивільного процесу, засвоїти основи теорії міжнародного приватного права, основні засади міжнародного фінансового права. 2. Вміти здійснювати самостійний пошук нормативних і літературних джерел, застосовувати основні міжнародні та внутрішні акти правового регулювання публічних та приватноправових відносин 3. Володіти елементарними навичками юридичного аналізу та синтезу, критичного мислення, опрацьовування значного масиву правового матеріалу з наданням власних висновків та пропозицій.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Міжнародне валютне право» спрямована на ознайомлення студентів з основними принципами, доктринальними засадами, дефініціями, юридичними категоріями та інститутами міжнародного валютного права; дисципліна спрямована також на ознайомлення студентів з системою валютних обмежень, валютних операцій; знайомляться з основними положеннями Договору про МВФ щодо застосовування іноземного валютного законодавства.
Рекомендована та необхідна література
1. Завальна Ж.В., Старинській М.В. Валютне право України: Навч.посібник.— 2 –ге вид., перероб. І допов. Суми: ВТД «Університетська книга», 2006. — С. 172. 2. Костюченко О.А. Правові засади валютного регулювання в Україні: навчальний посібник. — К. : КНТ. 2009. С.48. 3. Эбке Ф. Вернер. Международное валютное право - : Пер. с немец. - М., «Международные отношения», 1997. 4. Ющенко В.А., Міщенко В.І. Валютне регулювання: Навч.посіб.— К.,1999. — 359 с. 5. Ющенко В.А., Міщенко В.І. Управління валютними ризиками : навч.посіб. – К. : Знання, 2008. – 444 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, вирішення практичних казусів, виконання завдань самостійної роботи; виконання групових завдань-симуляцій
Методи та критерії оцінювання
1. під час відповіді на семінарському занятті (участі у дискусії) – 60% у підсумковій системі оцінювання; 2. у формі написання однієї проміжної модульної робити у вигляді тестового завдання – 10 % у загальній/ підсумковій системі оцінювання; 3. під час підсумкового контролю у формі іспиту— 30% у загальній підсумковій системі оцінювання
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни