Торговельні аспекти захисту інтелектуальної власності
Освітня програма: Правове регулювання міжнародної торгівлі
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Назва дисципліни
Торговельні аспекти захисту інтелектуальної власності
Код дисципліни
ОК2
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 3. Приймати обґрунтовані рішення в правотворчій та правозастосовній сферах юридичної діяльності, усвідомлюючи їх етичні наслідки для різних суб’єктів національного та міжнародного торговельного права.
ПРН 4. Демонструвати здатність вести справи в міжнародних судових установах та інших міжнародних інституціях, загальних і спеціалізованих, з метою розв’язання міжнародних спорів, захисту інтересів, держави, фізичних і юридичних осіб.
ПРН 5. Демонструвати вміння представляти інтереси клієнта в цивільних і господарських справах у судах України, третейських судах, державних органах, уповноважених проводити торговельні розслідування.
ПРН 7. Визначати зміст та юридичну природу національних нормативно- правових актів, міжнародних договорів та інших міжнародних документів, виявляти колізії між нормами міжнародних договорів, між нормами міжнародного договору та актами національного законодавства, а також пропонувати шляхи їх вирішення.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1.Знати основи загальної теорії держави та права, особливості правових систем сучасності, знати засади римського права, цивільного права і цивільного процесу, засвоїти основи теорії міжнародного публічного права
2.Вміти здійснювати самостійний пошук нормативних і літературних джерел, застосовувати основні міжнародні та внутрішні акти правового регулювання публічних та приватноправових відносин
3.Володіти елементарними навичками юридичного аналізу та синтезу, критичного мислення, опрацьовування значного масиву правового матеріалу з наданням власних висновків та пропозицій.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Міжнародна торгівля і право інтелектуальної власності» спрямована на ознайомлення студентів з основними принципами, доктринальними засадами, дефініціями, юридичними категоріями та інститутами інтелектуальні власності; дисципліна спрямована також на ознайомлення студентів з системою міжнародної охорони інтелектуальної власності як в рамках Всесвітньої організації інтелектуальної власності; особлива увага приділяється міжнародному співробітництву держав щодо охорони інтелектуальної власності в рамках СОТ.
Рекомендована та необхідна література
РЕКОМЕНДОВАНІ ДЖЕРЕЛА:
1. Oxford: Oxford University Рress, Correa, Carlos María. Trade Related Aspects of Intellectual Property Rights: 2007. 500 p.
2. Implications of the TRIPS Agreement on Treaties administrated by WIPO. WIPO Publications.1997. 83 p.
3. WIPO, Intellectual Property Handbook: Policy, Law and Use, Geneva: WIPO Publications. 2004.440 p.
4. WTO: Trade‐Related Aspects of Intellectual Property Rights. Ed.By. Peter‐ Tobias Stoll, Jan Busche and Katrin Arend. 2009. 909 p.
Додаткова:
1. Abbott F (2008). Post-mortem for the Geneva Mini-Ministerial: Where does TRIPS go from here? ICTSD Information Note. 7. http://ictsd.net/downloads/2008/08/fred-abbott.pdf. Maskus K (2005).
2. Abbott, F., Cottier, T. and Gurry, F. The International Intellectual Property System, The Hague: Kluwer Law International. 1999.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, вирішення практичних казусів, виконання завдань самостійної роботи; виконання групових завдань-симуляцій
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів:
семестрове оцінювання здійснюється у формі перевірки знань, навичок у загальній/ підсумковій системі оцінювання:
1. під час відповіді на семінарському занятті (участі у дискусії) – 10%;
2. у формі написання індивідуальних аналітичних робіт – 25 %;
3. у формі презентації індивідуальної теми доповіді – 15%;
4. у формі написання проміжної контрольної роботи у вигляді тестових завдань – 10 %. Контроль і оцінювання знань здійснюється за модульно-рейтинговою системою і пропонується оцінювати: максимально за предмет – 100 балів, що включає 60 балів – робота протягом семестру та 40 балів – іспит.
модульний контроль: за два модулі – до 60 балів (30+30); підсумковий контроль:
іспит (письмова робота) - до 40 балів
Мова викладання
Українська/Англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни