Право розв’язання міжнародних спорів
Освітня програма: Міжнародне публічне право (ОКР магістр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Назва дисципліни
Право розв’язання міжнародних спорів
Код дисципліни
ДВС.3.3.01.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Демонструвати знання і навички зі створення концептуальних схем вирішення міжнародно-правових і національно-правових проблем, аналізу правових концепцій на предмет логічної послідовності та практичної адекватності, продукування нових ідей для розв’язання практичних завдань у сфері професійної юридичної діяльності з вирішення міжнародних спорів. Аналізувати, застосовувати відповідні міжнародно-правові норми щодо вирішення міжнародних спорів, виявляти тенденції та закономірності у цій сфері професійної діяльності. Демонструвати лідерські навички у здійсненні наукового та прикладного аналізу особливостей міжнародного права, вміти брати на себе відповідальність за результати аналізу, мотивувати та керувати роботою інших для досягнення поставлених цілей. Здійснювати представництво інтересів України в іноземних державах, міжнародних організаціях, на міжнародних конференціях; аналізувати політичні, суспільні, економічні й інші ризики, пов’язані з подіями міжнародно-правового характеру.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи курсів Історія міжнародного права, Міжнародне публічне право (основи теорії), Міжнародне публічне право (основні галузі та інститути), Право міжнародних договорів.
Вміти застосовувати норми та принципи міжнародного права, аналізувати рішення відповідних міжнародних судів для вирішення конкретних завдань в сфері міжнародного права, аналізувати та встановлювати зміст прав та зобов’язань суб’єктів міжнародного права згідно з положеннями окремих міжнародних договорів.
Володіти елементарними навичками юридичного аналізу та синтезу, критичного мислення, опрацьовування значного масиву правового матеріалу з наданням власних висновків та пропозицій
Зміст навчальної дисципліни
Тематичний план дисципліни:
1. Історія становлення мирних засобів вирішення міжнародних спорів Розв’язання міжнародних спорів у системі сучасного міжнародного права
2. Переговори (консультації) як мирний засіб вирішення міжнародних спорів
3. Добрі послуги та посередництво як мирні засоби вирішення міжнародних спорів
4. Міжнародна слідча процедура та погоджувальна процедура як мирні засоби вирішення міжнародних спорів
5. Загальні положення про міжнародні засоби ад’юдикації. Класичний міждержавний та комерційний арбітраж.
6. Міжнародні судові установи у системі врегулювання міжнародних спорів.
7. Вирішення спорів в системі ООН. Міжнародний суд ООН
8. Засоби вирішення міжнародних спорів в межах міжнародних організацій.
Рекомендована та необхідна література
Буроменський М. В. Право міжнародних договорів // Міжнародне публічне право : підручник : у 2 т. / В. В. Мицик, М. В. Буроменський, М. М. Гнатовський та ін.; за заг. ред. В. В. Мицика. Т. 2: Основні галузі. – Харків : Право, 2018. – С. 20-53.
Merrills J.G. International Dispute Settlement. – 5rd edition. – Cambridge University Press, 2011.
Міжнародне право. Основні галузі: Підручник/ За ред. В.Г.Буткевича. – К., 2004. – Глава VII. Мирне розв’язання міжнародних спорів. – С. 292–310.
Маланчук П. Вступ до міжнародного права за Ейкхерстом. – Харків, 2000. – С. 377–420.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Поточний контроль: усні відповіді (до 40 балів), індивідуальні письмові завдання (до 40 балів), підсумкова модульна контрольна робота (до 20 балів). Формою підсумкового контролю є залік. .
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни