Міжнародне медичне право
Освітня програма: Міжнародне публічне право (ОКР магістр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Назва дисципліни
Міжнародне медичне право
Код дисципліни
ННД.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Приймати обґрунтовані рішення в правотворчій та правозастосовчій сферах юридичної діяльності, усвідомлюючи їх етичні наслідки для різних суб’єктів національного та міжнародного публічного права; Застосовувати одержані знання й уміння з міжнародних відносин та міжнародного публічного права при вирішенні практичних завдань; Аналізувати і впроваджувати на практиці механізм імплементації актів міжнародних міжурядових організацій та інтеграційних об’єднань, зокрема Європейського Союзу, в національну правову систему; Готувати проекти міжнародних договорів та актів національного законодавства, демонструвати вміння усувати суперечності між різними нормативними документами, заповнювати прогалини в механізмі міжнародно-правового регулювання, надавати пропозиції з приведення норм вітчизняного законодавства у відповідність до норм міжнародного публічного права
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи Міжнародного публічного права (основи теорії), Міжнародного публічного права (основні галузі та інститути); Вміти аналізувати та встановлювати зміст прав та зобов’язань суб’єктів міжнародного права згідно з положеннями міжнародних договорів; Володіти елементарними навичками юридичного аналізу та синтезу, критичного мислення, опрацьовування значного масиву правового матеріалу з наданням власних висновків та пропозицій
Зміст навчальної дисципліни
Тематичний план дисципліни:
Тема 1. Основи міжнародного медичного права (загальна частина)
Тема 2. Особлива частина міжнародного медичного права
Рекомендована та необхідна література
1. Хендель Н.В. Міжнародно-правове регулювання співробітництва держав у сфері охорони здоров’я дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Н. В. Хендель; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.", Одеса: 2014. 256 с.
2. Стеценко С.Г., Стеценко В.Ю., Сенюта І.Я. Медичне право України: Підручник / За заг. ред. д.ю.н., проф. С.Г. Стеценка. К.: Всеукраїнська асоціація видавців «Правова єдність», 2008. 507 с.
3. Медведєва М.О. Міжнародне право
і біотехнології / Київський
національний університет імені Тараса
Шевченка, К. : Вид. дім «Промені»,
2006. 256 с.
4. Toebes B. International health law:
Аn emerging field of public international
Law. Indian Journal of International Law.
2015. Vol. 55, No. 3. P. 299-328.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Поточний контроль: відповіді на семінарі та виконання самостійних робіт (до 48 балів), підсумкова модульна контрольна робота (до 12 балів). Формою підсумкового контролю є іспит. Іспит проводиться письмово. Відповідь студента на іспиті оцінюється максимально в 40 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни