Актуальні питання теорії і практики міжнародного права

Освітня програма: Міжнародне право (ОКР магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Актуальні питання теорії і практики міжнародного права
Код дисципліни
ДВС.1.05
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати новітні погляди в теорії міжнародного права, щодо пояснення його природи, змісту, створення норм і їх ефективності, та впливають на розуміння природи та змісту його основних інститутів; правові інструменти забезпечення дотримання верховенства міжнародного права в міжнародних відносинах; внутрішні інструменти та механізми, що склалися в міжнародному праві і впливають на його розвиток; роль міжнародних організацій у формуванні політики розвитку міжнародного права механізми політичного впливу на реалізацію норм міжнародного права; міжнародно-правові наслідки впливу політики на юридично "не завершені" інститути міжнародного права та їх подолання.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
- знання основ теорії права та держави, знання основ теорії міжнародного права, його основних галузей та практики застосування міжнародно-правових норм; - знання теоретичних основ міжнародних відносин; - вміння вивчати, аналізувати, оцінювати та узагальнювати факти, тенденції і проблеми розвитку міжнародного права; - набуття і володіння навичками аналітичного дослідження та аналізу суті, видів і форм міжнародно-правового співробітництва.
Зміст навчальної дисципліни
Тематичний план дисципліни: 1. Міжнародне право на тлі викликів ХХІ століття 2. Теоретичні і практичні аспекти проблеми розширення кола суб'єктів міжнародного права 3. Теоретичні і практичні аспекти проблеми розширення кола джерел міжнародного права 4. Актуальні проблеми теорії і практики щодо реалізації норм міжнародного права. 5. Підтримання міжнародної безпеки і захисту світового порядку як ключова проблема міжнародно-правового регулювання на межі ХХ-ХХІ ст. 6. Самовизначення народів і поява нових держав: основні теоретичні і практичні підходи до її міжнародно-правового врегулювання. 7. Проблема розвитку та її врегулювання міжнародно-правовими засобами. 8. Єдність та ефективність міжнародного права.
Рекомендована та необхідна література
1. Асірян С.Р. Рада ООН з прав людини (інституційно-організаційний аспект) Дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Асірян Сюзанна Рафіківна ; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків, 2016 2. Блищенко И., Дориа Ж. Прецеденты в международном публичном и частном праве. М., 1999. 3. Буроменський М.В. Политические режимы государств в международном праве. (Влияние международного права на политические режимы государств.) - Харьков: Ксилон, 1997. - 243 с. 4. Буроменський М.В. Міжнародне право на тлі викликів ХХІ століття Актуальні проблеми сучасного міжнародного права. -Харків:Право, 2015,N Ч. 1. С.5-17 5. Дурсунов Р. Міжнародно-правове визнання держав (проблеми теорії та практики) : автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Раміль Малік огли Дурсунов . – Харків : Б.в., 2014 . – 19 с
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Поточний контроль: усні відповіді (до 48 балів), індивідуальні письмові завдання (до 22 балів), підсумкова модульна контрольна робота (до 30 балів). Формою підсумкового контролю є залік. Залік проводиться письмово. Відповідь студента на заліку оцінюється максимально в 40 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни