Право Ради Європи

Освітня програма: Міжнародне право (ОКР магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Право Ради Європи
Код дисципліни
ВП 3.3
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати принципи, цілі організації, характеристику основних напрямів діяльності Ради Європи, основи функціонування її інституційної системи, знати та вміти аналізувати правову базу Ради Європи, класифікацію, види договорів, прийнятих Радою Європи, особливості механізму захисту прав людини Ради Європи, нормативний зміст Європейської конвенції з прав людини, основи функціонування та практику Європейського суду з прав людини, напрями співробітництва Ради Європи з іншими міжнародними організаціями, застосування стандартів Ради Європи у праві України, аналізувати міжнародну інформацію і давати міжнародно-правову оцінку заходам, які проводяться в рамках Ради Європи, аналізувати та оцінювати конкретну ситуацію в галузі прав людини з точки зору стандартів та існуючих механізмів захисту прав людини в рамках Ради Європи
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання міжнародного публічного права, основ діяльності та права міжнародних організацій, права міжнародних договорів; вміння аналізувати та порівнювати міжнародно-правові документи та законодавства різних держав світу, розуміти механізми та особливості застосовування міжнародно-правових стандартів, вміння застосовувати знання та навички, набуті при вивченні дисциплін теоретичної, професійної та практичної підготовки, зокрема «Міжнародне публічне право», «Право міжнародних організацій», «Міжнародний захист прав людини», «Універсальні та регіональні системи захисту прав людини», «Європейська система захисту прав людини» тощо; володіння іноземною мовою та спеціальною термінологією.
Зміст навчальної дисципліни
Тематичний план дисципліни: 1. Місце Ради Європи в системі міжнародних організацій, основні принципи діяльності. Історія створення та розвитку 2. Інституційна система Ради Європи 3. Основні міжнародно - правові документи, що прийнято в рамках Ради Європи 4. Система захисту прав людини Ради Європи 5. Європейська соціальна хартія. Особливості нормативного змісту та контрольний механізм 6. Участь України в діяльності Ради Європи 7. Загальна характеристика та нормативний зміст Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950р. 8. Європейський Суд з прав людини. Склад, структура та юрисдикція 9. Критерії прийнятності скарги та процес розгляду справи у Європейському суді з прав людини 10. Виконання рішень Європейського суду з прав людини. Вплив конвенції та практики Суду на національне право держав-учасниць 11. Загальний огляд рішень Суду з прав людини, які винесені проти України
Рекомендована та необхідна література
1. Теорія та практика застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Компендіум./ О.В. Сердюк, Ю.В. Щокін, І.В. Яковюк та ін. / за заг. ред. О.В. Сердюка, І.В. Яковюка. – Харків: Право. – 2017. – 374с. 2. Дудаш Т. І. Практика Європейського суду з прав людини: навч.-практ. посіб. Київ: Алерта, 2016. 488 с 3. Попко Є.В. Рада Європи. Інституційна структура та система права. - К: ВПЦ "Київський університет". - 2017. - 287с. 4. Караман І.В., Козіна В.В. Європейський суд з прав людини, Європейська конвенція з прав людини та індивідуальні заяви: перше знайомство. – К.: ВАІТЕ, 2015. – 136 с. 5. Заблоцька Л.Г., Федорова А.Л., Шинкаренко Т.І. Політико-правові аспекти діяльності Ради Європи. – Київ: Фенікс, 2007. – 224с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Поточний контроль: усні відповіді та презентації на семінарах (до 30 балів), письмові аналітичні індивідуальні та групові завдання, розв’язання кейсів (до 20 балів), підсумкова модульна контрольна робота (до 10 балів). Формою підсумкового контролю є іспит. Іспит проводиться письмово. Відповідь студента на іспиті оцінюється максимально в 40 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни