Право міжнародних організацій

Освітня програма: Міжнародне право (ОКР бакалавр, мова програми - англійська)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Право міжнародних організацій
Код дисципліни
ВБ 4.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати та оволодіти теоретичними знаннями про: виникнення та становлення міжнародних організацій як суб’єктів міжнародного права; поняття, ознаки та види міжнародних організацій як суб’єктів міжнародного права; поняття міжнародно-правового статусу міжнародної організації та його елементи; міжнародні організації як учасники правотворчого процесу; правові акти міжнародних організацій, їх види та юридичну природу; інтеграцію України до системи міжнародних відносин та міжнародні організації. Вміти: класифікувати міжнародні організації за ознаками та елементами міжнародно-правового статусу; аналізувати установчі документи різних міжнародних організацій; визначати підстави та вид відповідальності міжнародної організації; виявляти автономність та відповідальність в підготовці довідок, аналітичних записок та рекомендацій з питань права міжнародних організацій.
Форма навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Право міжнародних організацій» тісно взаємодіє з такими дисциплінами, як «Міжнародне публічне право», «Міжнародне право навколишнього середовища», «Міжнародно-правові основи економічної дипломатії», тощо. Попередні вимоги до опанування навчальної дисципліни «Право міжнародних організацій»: - знання основ теорії міжнародного права, міжнародного публічного права і його галузей і міжнародного економічного права; - вміння використовувати юридичні поняття та категорії, що застосовуються в міжнародному праві, логічно та професійно обґрунтовувати та висловлювати свою позицію з проблематики міжнародного права; - володіння навичками в користуванні міжнародно-правовою літературою.
Зміст навчальної дисципліни
Тематичний план дисципліни: 1. Право міжнародних організацій в системі міжнародного публічного права 2. Виникнення та становлення міжнародних міжурядових організацій – суб’єктів міжнародного права. 3. ООН – міжнародна організація універсальної характеру. 4. Правова природа міжнародних організацій. 5. Міжнародно-правовий статус міжнародної організації. 6. Міжнародні організації як учасники правотворчого процесу. 7. Акти міжнародних організацій, їх види та юридична природа. 8. Міжнародні неурядові організації та конференції.
Рекомендована та необхідна література
1. Міжнародне публічне право: підручник: у 2-х томах / Мицик В.В., .В.Буроменський, М.М. Гнатовський та ін. – Харків: Право, 2018. – Т.2. – Основні галузі. – 2018. – 624 с. 2. Шпакович О.М. Право міжнародних організацій. Курс лекцій. – К., 2010. – 129 с. 3. Кучик О.С. Україна в міжнародних організаціях [Текст] : підручник / О. С. Кучик ; Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка. - Львів : ЛНУ ім. І. Франка, 2014. - 411 с. 4. Міжнародні організації: Навч. Посібник / За ред. Козака Ю.Г., Ковалевського В.В., Кутайні З. – К.: Центр учбової літератури, 2007. – 440 с. 5. Шпакович О.М. Вплив актів міжнародних організацій на внутрішні правопорядки держав-членів. – К., 2011. 6. Гуменюк Б.І. Міжнародні регіональні організації. Навч.посіб. – Київ: Либідь, 2001.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Поточний контроль: усні відповіді (до 10 балів), доповнення (до 5 балів), презентації (до 10 балів), підсумкова модульна контрольна робота (до 15 балів). Формою підсумкового контролю є залік, що здійснюється у формі письмового завдання.
Мова викладання
Англійська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни