Економічна інтеграція України з ЄС

Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (з обов’язковим вивченням двох іноземних мов)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Економічна інтеграція України з ЄС
Код дисципліни
ВК 9.1.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати: основні теорії економічної конкуренції в контексті становлення єдиного ринку ЄС; форми та види формування економічних та валютних союзів, процес становлення ЄЕС та ЕВС; критерії та показники регіональної інтеграції в контексті формування ЄС; основні передумови та договірну базу запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС; положення угоди про асоціацію, створення глибоких та всебічних зон вільної торгівлі та досягнення поступу в питаннях візової політики та мобільності;
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Економічна інтеграція України з ЄС» базується та тісно взаємодіє із циклом дисциплін теоретичної, професійної та практичної підготовки, зокрема «Вступ до спеціальності», «Міжнародні економічні відносини»», «Основи міжнародної мікроекономіки», «Основи міжнародної макроекономіки», «Україна в міжнародних інтеграційних процесах», «Україна в міжнародних інтеграційних процесах», «Економіка країн-членів ЄС», «Європейське бізнес середовище» тощо. Студент повинен володіти загальними знаннями про закономірності поведінки економічних суб’єктів в рамках спільного економічного простору ЄС; розкривати та розуміти зміст механізму державного регулювання економіки за допомогою засобів фіскальної, грошово-кредитної, зовнішньоекономічної та соціальної політики в ЄС; користуватись та розуміти методи розрахунків основних макроекономічних показників в ЄС.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовий модуль 1. Євроінтеграція як пріоритетний економічний курс України: Змістовий модуль 2. Економічне співробітництво в контексті інтеграції України з ЄС:
Рекомендована та необхідна література
1. Економічна асоціація України з Європейським Союзом : монографія / О. І. Шнирков, В. І. Муравйов, Р. О. Заблоцька та ін.; за ред. О. І. Шниркова, В. І. Муравйова. К. : ВПЦ «Київський університет», 2015. 2. Русак Д. М. Інституції міжнародної економічної політики: навчальний посібник. К.: ІМВ, 2013. 221 с. 3. Стратегія економічного зростання Європейського Союзу : навч. посіб. для ВНЗ / Ю. М. Бажал, І. В. Бураковський, Г. С. Григор’єв та ін.; ред.: Ю. М. Бажал; Нац. ун-т «Києво-Могилян. акад.». Київ : ПУЛЬСАРИ, 2013. 279 c. Бібліогр.: С. 244–245 – укp.–англ. 4. Угода про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони. Ратифіковано Законом № 1678-VII від 16.09.2014. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/984_011. 5. Чугаєв О. А. Європейське бізнес-середовище: навчальний посібник. К. : Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2020. 183 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, виконання самостійної роботи
Методи та критерії оцінювання
Робота на семінарському занятті: 21 бал Написання індивідуальних аналітичних робіт: 22 бали Написання есе: 10 балів Проміжний заліковий модуль: 7 балів Підсумкова залікова робота: 40 балів
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни