Медіавиробництво з видавничої діяльності та медіаредагування: контент за вибором

Освітня програма: Видавнича діяльність і медіаредагування

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут журналістики

Назва дисципліни
Медіавиробництво з видавничої діяльності та медіаредагування: контент за вибором
Код дисципліни
061 «Журналістика»
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
Знати особливості контенту для типологічно різних сучасних медій; критерії якості контенту, розуміти взаємозв’язок між контентом, фактами та інтерпретацією. Володіти жанровою різноманітністю контенту. Вміти шукати та формувати контент для потреб різних медій; збирати необхідну для написання матеріалів інформацію; вмотивовано користуватися різними джерелами інформації; перевіряти джерела інформації.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Володіння базовими навичками роботи в інтернеті. 2) Усвідомлення творчого характеру діяльності видавців, редакторів, рерайтерів, копірайтерів. 3) Володіння засадами критичного мислення та аналізу. 4) Початкові уміння взаємодіяти в редакційному колективі.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Медіавиробництво: контент» викладається для студентів третього курсу ОПП «Видавнича діяльність та медіареагування». Дисципліна має практичне спрямування та сфокусована на виробленні навичок редакторської роботи з контентами з різними структурними, форматними, технологічними особливостями, жанровими формами тощо, адресованими різним аудиторіям. Дисципліна складається із 12 змістових модулів.
Рекомендована та необхідна література
1) ДСТУ 3017:2015. Видання. Основні види. Терміни та визначення понять. Київ : Держспоживстандарт України, 2016. 42 с. 2) ДСТУ 4861:2007. Видання. Вихідні відомості. Київ : Держспоживстандарт України, 2009. 50 с. 3) Антоненко-Давидович Б. Д. Як ми говоримо. Київ : Центр навчальної літератури, 2019. 254 с. 4) Водолазька Світлана Доповнена реальність: фактори уповільненого проникнення на видавничий ринок // VI Тикторівські читання «видавнича справа в україні: на перехресті традицій та інновацій» (20–21 травня 2021 р.) URL: http://mk.uad.lviv.ua/storage/uploads/Vodolazka.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Дисципліна поділена на 12 змістових модулів (п’ять модулів у першому півріччі та сім модулів — у другому). Кожен змістовий модуль включає в себе практичні заняття та самостійну роботу студентів. У кінці обох семестрів навчального року проводиться підсумковий іспит рівня засвоєння знань навчального курсу. Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання 1.1, 1.2), що складає 30% від загальної оцінки й оцінювання практичної підготовки — результати навчання (вміння 2.1.–2.3.); (комунікація 3.1., 3.2.) (автономність та відповідальність 4.1. 4.2), що складає 70% загальної оцінки.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни