Декоративне рослинництво

Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Декоративне рослинництво
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР7. Володіти навичками працювати самостійно та як лідер, отримувати результат за обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність під час вирощування декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті, проектування, створення та експлуатації об’єктів садовопаркового господарства. ПР8. Уміти кваліфіковано застосовувати технології вирощування посадкового матеріалу декоративних рослин у відкритому і закритому ґрунті. ПР10. Проектувати та організовувати заходи з вирощування садивного матеріалу декоративних трав’яних та квіткових рослин відкритого і закритого ґрунту та формувати об’єкти садовопаркового господарства відповідно до сучасних наукових методик і вимог замовника.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати – основи ботаніки та фізіології рослин, декоративні якості рослин, характеристики ґрунтів. 2. Вміти – ідентифікувати декоративні трав’янисті рослини, складати композиції відповідно до кольорознавства та і об’ємно-просторової композиції в об’ємі, що визначений нормативними дисциплінами, що викладались в попередні роки навчання. 3. Володіти елементарними навичками роботи в умовах відкритого та закритого ґрунтів
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Декоративне рослинництво» є вибірковою дисципліною, яка формує комплексне уявлення про структуру та принципи організації квітникарських господарств, різновиди гарно квітучих та декоративно листяних рослин відкритого ґрунту, умови ґрунто-, водо- та світлозабезпечення, живлення, сучасні технології вирощування продукції квітникарського господарства.
Рекомендована та необхідна література
1. Декоративне садівництво і квітникарство: навчально-методичний посібник з аудиторної та самостійної роботи студентів. / В. М. Прокопчук, В. А. Мазур - Вінниця, 2010. 2. Прокопчук В. М. Квітникарство. - Вінниця: РВВ ВНАУ, 2016. 3. Квітникарство: навч. посібник / [Іщук Л.П., Олешко О.Г., Черняк В.М., Козак Я.А.]. - Біла Церква: Поліграф, 2014. 4. Пушкар В.В. Квітникарство відкритого ґрунту: Навчальний посібник. - К: ДАКККіМ, 2006. 5. Слєпцов Ю.В., Якубенко Б.Є. Богданова В.Д. Квітникарство закритого ґрунту. Навчальний посібник. - Вінниця: TOB «Ніланд - ЛТД», 2014.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Усне опитування - РН 1.1- 6 балів / 3бали; 2. Розпізнавання об’єктів: РН 2.1 – 8 балів /4 балів; 3. Захист презентації - РН 1.1; 3.1. - 10 балів / 5балів; 4. Підбір асортименту за ескізом РН 2.3 - 12 балів / 6балів; 5. Здача лабораторних робіт - РН 1.3, 2.2- 14 балів /7балів. 6. Модульна контрольна робота - РН 1.2 - 10 балів / 5 балів. Підсумкове оцінювання у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”