Ендокринологія

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ЗАОЧНА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Ендокринологія
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
10 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР27.11. Розраховувати, аналізувати та інтерпретувати фізіологічні показники, які відображають реактивні та адаптивні зміни організму людини на різні впливи та робочі навантаження. ПР28.11. Прогнозувати можливість адаптації фізіологічних систем організму до фізичних та розумових навантажень.
Форма навчання
Заочна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів «Біохімія», «Загальна цитологія», «Гістологія», «Фізіологія та анатомія людини і тварин», «Фізіологія харчуванні і травлення», «Фізіологія крові і дихання», «Фізіологія кровообігу», «Фізіологія вегетативної нервової системи», «Фізіологія ЦНС» 2.Вміти самостійно застосовувати знання з цитології, біохімії, гістології, фізіології та анатомії та ін. дисциплін, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти навичками конспектування, систематизації та засвоєння інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна особливостей анатомо-гістологічної будови і функціонування ендокринної системи та закономірностей перебігу метаболічних процесів у ній і регуляції її функцій відповідно до видової специфічності, а також при патологічних змінах в організмі людини і тварин. В ході вивчення курсу розглядаються механізми функціонування та регуляції функцій органів ендокринної системи відповідно до видової специфічності та при патології. Значення ендокринної системи у підтриманні динамічної постійності внутрішнього середовища в організмі людини і тварин у нормі та при патології. Знання, отримані з дисципліни «Ендокринологія», можуть застосовуватись як у дослідженнях всіх фізіологічних наук (фізіологія ЦНС, фізіологія кровообігу, фізіологія травлення, фізіологія праці та спорту та ін.), так і в міждисциплінарних науках (фізіологічна фармакологія; екологічна фізіологія, зоопсихологія та ін.).
Рекомендована та необхідна література
1. Ендокринологія: підручник для лікарів-інтернів вищих медичних навчальних закладів IV рівня акредитації / А.С. Єфімов, П.М. Боднар, О.В. Большова-Зубковська, О.О. Сергієнко та ін.; За ред. А.С. Єфімова. – К.: Вища шк., 2004. – 494 с. 2. Ендокринологія: підручник для студентів вищих медичних навчальних закладів / П.М. Боднар, Ю.І. Комісаренко, Г.П. Михальчишин- за редакцією Ю.І. Комісаренко. – Вінниця: Нова Книга, 2020. – 536 с. 3. Ендокринологія: навч. посібник / О.О. Сергієнко, В.О. Сергієнко, Р.Д. Макар та ін.; за ред. П.М. Боднара. – Вінниця: Нова Книга, 2012. – 360 с. 4. Ендокринологія: навч. посібник для студентів та лікарів / О.І. Бумбар, А.Я. Величко, Ю.М. Вендзилович та ін.; за ред. Я. Томашевського, О. Сергієнка. – Львів: Вид-во НТШ, 2009. – 291 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1(дистанційна) – РН 1.1, 1.2, 2.1,– 30 балів/15 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.3, 1.4,1.5, 2.2– 20 балів/10 балів 3. Реферат РН 3.1 –10 балів/ 5 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
українською

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Фізіології людини і тварин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”