Процеси та апарати біотехнологічних виробництв

Освітня програма: Біотехнологія (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Процеси та апарати біотехнологічних виробництв
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПР01. Вміти застосовувати сучасні математичні методи для розв’язання практичних задач, пов’язаних з дослідженням і проектуванням біотехнологічних процесів. Використовувати знання фізики для аналізу біотехнологічних процесів. ПР15. Базуючись на знаннях про закономірності механічних, гідромеханічних, тепло- та масообмінних процесів та основні конструкторські особливості, вміти обирати відповідне устаткування у процесі проектування виробництв біотехнологічних продуктів різного призначення для забезпечення їх максимальної ефективності. ПР17. Вміти складати матеріальний баланс на один цикл виробничого процесу, специфікацію обладнання та карту постадійного контролю з наведенням контрольних точок виробництва. ПР18. Вміти здійснювати обґрунтування та вибір відповідного технологічного обладнання і графічно зображувати технологічний процес відповідно до вимог нормативних документів з використанням знань, одержаних під час практичної підготовки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсів "Молекулярна біологія", "Біохімія". Вміти самостійно використовувати знання виконуючи лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та біотехнологічній лабораторіях
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Процеси і апарати біотехнологічних виробництв» охоплює вивчення сучасних методів біології та біотехнології з метою ознайомити студентів з базовими поняттями та основними принципами біотехнологічного виробництва. У ході вивчення дисципліни наводиться чи демонструється практичне застосування і значення окремих методів в біотехнології.
Рекомендована та необхідна література
1. Блюм Я., Брукс Г. Потенційний економічний ефект від впровадження сучасних ГМ-культур у сільсько-господарське виробництво в Україні. – Київ, 2012. – 88 с. 2. Бурлака О.М.,Сорочинський Б.В. Біофортифікація харчових рослин. – К: ДІА, 2010. - 88 с. 3. Картель Н.А., Кильчевский А.В. Биотехнология в растениеводстве: учебник – Минск: Тэхналогія, 2005. – 310 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
- поточне оцінювання: 1. Модульна контрольна робота1: РН 1.1, 1.2 – 30 балів/15 балів 2. Модульна контрольна робота 2: РН 1.3, 1.4, 1.5 – 30 балів/15 балів 4. Звіт по практичним заняттям: РН 1.1-3.1 – 30 балів/15 балів 5. Проміжне тестування: РН 1.1-3.1 – 10 балів/5 бали - семестрове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни