Методика викладання математики та інформатики у вищій школі

Освітня програма: Системи і методи прийняття рішень

Структурний підрозділ: Факультет комп'ютерних наук та кібернетики

Назва дисципліни
Методика викладання математики та інформатики у вищій школі
Код дисципліни
ОК.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
РН1. Спеціалізовані концептуальні знання, що включають сучасні наукові здобутки у сфері системного аналізу та інформаційних технологій і є основою для оригінального мислення та проведення досліджень. РН10. Зрозуміло і недвозначно доносити власні знання, висновки та аргументацію до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються. РН11. Вільно презентувати та обговорювати усно і письмово результати досліджень та інновацій, інші питання професійної діяльності державною та англійською мовами. РН13. Розробляти та викладати навчальні дисципліни у закладах вищої освіти.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: основи педагогіки і психологія вищої школи, професійної та корпоративної етики. Вміти: проводити лекції, семінари, практичні, тренінги, лабораторні роботи, факультативні заняття. Володіти: елементарними навичками пошуку, відбору, обробки, систематизації інформації для педагогічної діяльності у ЗВО.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – ознайомити з організацією викладання дисциплін з інформаційних технологій у закладах вищої освіти; розкрити значущість інформаційних технологій для сучасної системи освіти, напрями їх застосування у сфері навчання; розвинути у слухачів здатність провадити науково-педагогічну діяльність у закладах вищої освіти. Навчальна дисципліна “Методика викладання математики та інформатики у вищій школі” є обов’язковою навчальною дисципліною та є складовою освітньо-наукової програми підготовки фахівців за другим (магістерським) рівнем вищої освіти: галузі знань 12 „Інформаційні технології”, зі спеціальності 124 – “Системний аналіз”, освітньо-наукової програми – „Системи і методи прийняття рішень”. Дисципліна викладається у 4 семестрі в обсязі 90 год. (3 кредитів ECTS), зокрема: лекції – 14 год., семінарські заняття – 12 год., консультації
Рекомендована та необхідна література
1. Закон України «Про освіту» [Електронний ресурс] / Режим доступу: http://osvita.ua/legislation/law/2231/ 2. Закон України «Про вищу освіту» [Електронний ресурс] / Режим доступу: http://osvita.ua/legislation/law/2235/ 3. Положення про організацію освітнього процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка [Електронний ресурс] / Режим доступу: http://nmc.univ.kiev.ua/docs/Poloz_org_osv_proc-2018.pdf 4. Концепція розвитку педагогічної освіти: Затверджено Наказом Міністерства освіти і науки України від 16 липня 2018 р. No 776. 5. Концепція підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти: Схвалено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 р. No 660-р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарські заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
1. Ділова гра – імітація професійної діяльності викладача дисциплін з інформаційних технологій у закладах вищої освіти з наступним обговоренням: РН1.1; РН2.1, РН3.1 – 30 балів /18 балів. 2. Практичне застосування електронних засобів підтримки навчального процесу для однієї із фахових дисциплін: РН1.2 – 10 балів / 6 балів. 3. Самостійна робота (аналіз наявної та розробка власної версії робочої програми для однієї із фахових дисциплін за спеціальністю 124 «Системний аналіз»): РН2.1, РН3.1 – 10 балів / 6 балів. 4. Самостійна робота (аналіз одного з занять, проведених викладачем однієї із дисциплін, які вивчаються здобувачем у поточному семестрі): РН2.1, РН3.1 – 5 балів / 3 бали. 5. Самостійна робота (рецензування освітньої програми за спеціальністю 124 «Системний аналіз») : РН2.1, РН3.1 – 5 балів / 3 бали. Підсумковий контроль проводиться у формі іспиту.
Мова викладання
українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Теорії та технології програмування
Факультет комп'ютерних наук та кібернетики