Практика з дослідження, технiчного дiагностування та моделювання РЕЗ і СТК (6 семестр)

Освітня програма: Інформаційна безпека телекомунікаційних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Практика з дослідження, технiчного дiагностування та моделювання РЕЗ і СТК (6 семестр)
Код дисципліни
ВБ 2.14
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
Поглиблене вивчення антенних систем - важливого елемента будь-якої телекомунікаційної системи, яка використовує канал радіозв’язку. Зокрема, студенти опановують професійне програмне забезпечення з моделювання антен і антенних решіток та розроблюють власну конструкцію антени із заданими параметрами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Практика з дослідження, технічного діагностування та моделювання радіоелектронних засобів і систем телекомунікацій передбачає попереднє опанування студентами курсу «Антенні системи та техніка мікрохвильового діапазону», а також навчальних дисциплін «Вища математика», «Електродинаміка та поширення радіохвиль». Додаткові вимоги: знати закони, що описують поведінку електричних кіл, основні типи аналогових електронних приладів, що використовуються в радіоелектроніці. Знати та розуміти основні закони електродинаміки, зокрема, систему рівнянь Максвела. Вміти користуватися апаратом елементарної та вищої математики. Володіти елементарними навичками роботи з програмними пакетами.
Зміст навчальної дисципліни
Інтерфейсу програми MMANA, та її розрахункові можливості. Аналітичний розрахунок параметрів простої вібраторної антени та її моделювання у MMANA. Побудова антени із заданими параметрами та її моделювання у програмі MMANA. Дослідження параметрів фазованих антенних решіток. Вплив кута променя ФАР на чутливість антени та вигляд її діаграми спрямованості.
Рекомендована та необхідна література
1) Ільницький Л.Я., Сібрук Л.В., Щербина О.А. «Пристрої надвисоких частот та антени»: Навч. посібник. – К: НАУ, 2013. – 188с. 2) Прудиус І.Н. Основи антенної техніки: Навч. посібник. – Львів, 2000. – 224 с 3) Пелішок В.О., Павликевич М.Й., Михайленич П.М. Дослідження амплітудних характеристик спрямованості провідних антен за допомогою програми MATLAB // Вісник Національного університету "Львівська політехніка" Радіоелектроніка та телекомунікації 2006 4) Панфілов І.П., Флейта Ю.В. Електронні та квантові прилади НВЧ: Навч. посібник для вузів. Модуль 1. – Одеса: ОНАЗ ім. О. С. Попова, 2010. – 120 стор
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практика з дослідження, технічного діагностування та моделювання радіоелектронних засобів і систем телекомунікацій передбачає виконання поставленого завдання під наглядом керівника практики, аналіз результатів, написання та захист звіту.
Методи та критерії оцінювання
Практика оцінюється за 100 - бальною шкалою, шляхом захисту письмового звіту (пояснювальної записки) із врахуванням оцінки наукового керівника.
Мова викладання
Українська