Фізика поверхневих явищ

Освітня програма: Прикладна фізика, наноелектроніка та комп’ютерні технології

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Фізика поверхневих явищ
Код дисципліни
ВК 2.11
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
«Фізика поверхневих явищ» є завершальною дисципліною циклу підготовки бакалаврів в галузі радіофізики та електроніки. Вона необхідна для формування професійного світогляду фахівця з прикладної фізики, завершуючи логічну послідовність дисциплін: загальна фізика, фізика твердого тіла, фізика поверхні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Фізика поверхневих явищ» базується на циклі дисциплін професійної та практичної підготовки, зокрема, курсах загальної фізики, курсах «Квантова механіка» та «Фізика твердого тіла».
Зміст навчальної дисципліни
Програма дисципліни включає основні уявлення про поверхню твердого тіла (морфологія, фізичні, хімічні, оптичні та електронні характеристики), основні явища на поверхні твердих тіл та методи отримання і вивчення цих поверхонь, практичне застосування поверхневих явищ у сучасних технологіях
Рекомендована та необхідна література
1. H. Luth, Solid Surfaces, Interfaces and Thin Films, Springer, 2010. 2. Kenjiro Oura, Victor G.Lifshits, Alexender A. Saranin, Andrey V. Zotov, Mitsuhiro Katayama. Surface Science – An Introduction. Springer, 2004. http://ntc.dvo.ru/lecture/books/%23Surface%20ScienceAn%20Introduction%202003.pdf 3. J.A. Venables, Introduction to Surface and Thin Film Processes, Cambridge University Press, 2003. 4. K.W. Kolasinski, Surface Science, Wiley, 2008. 5. В.А.Сминтина. Фізико-хімічні явища на поверхні твердих тіл. Одеса: Астропринт, 2009. 6. В.І. Стріха, Г.І. Пека. Поверхневі та контактні явища в напівпровідниках. Київ: Либідь, 1992. 7. S. Sze. Physics of Semiconductor Devices. Wiley, 2010.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, підсумкові контрольні роботи, самостійні завдання (реферати), підсумковий залік
Методи та критерії оцінювання
Оцінюються контрольні роботи, самостійні роботи (реферати), відповіді на заліку. Вклад результатів навчання у підсумкову оцінку, за умови їх опанування на належному рівні і успішної здачі всіх робіт наступний: знання до 50 %; вміння – до 35%; комунікація – до 5%; автономність та відповідальність – до 10%.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фізичної електроніки
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем