Мікрохвильова електроніка та електродинаміка

Освітня програма: Прикладна фізика, наноелектроніка та комп’ютерні технології

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Мікрохвильова електроніка та електродинаміка
Код дисципліни
ВК 2.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен знати системи рівнянь Максвелла в диференціальній та інтегральній формах запису, граничні умови для електромагнітних хвиль мікрохвильового діапазону, загальні властивості плоских електромагнітних хвиль, неоднорідні плоскі хвилі, ТЕ- та ТМ-хвилі, загальні властивості мікрохвильових ліній передач, класифікацію мікрохвильових ліній передачі, дисперсію та явище відсічки в мікрохвильових лініях передачі. Студент повинен вміти отримувати хвильові рівняння для хвиль мікрохвильового діапазону, отримувати дисперсійні співвідношення для хвиль мікрохвильового діапазону, отримувати тензори електричної та магнітної проникності, проектувати та пропонувати трактові елементи пристроїв обробки сигналів мікрохвильового діапазону.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Мікрохвильова електроніка та електродинаміка» має зв'язок з навчальними дисциплінами «Математичний аналіз», «Електрика та магнетизм», «Радіотехнічні кола та сигнали», «Диференційні рівняння та теорія ймовірностей», «Основи фізичної електроніки», «Коливання та хвилі», які викладаються на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем на І, II, III курсах.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Мікрохвильова електроніка та електродинаміка» – необхідна складова формування професійного світогляду фахівця зі спеціальності «Прикладна фізика». Вона містить загальні властивості електромагнітних хвиль, особливості мікрохвильового діапазону частот, основи мікрохвильової електродинаміки, загальні властивості плоских електромагнітних хвиль, загальні властивості мікрохвильових ліній передачі.
Рекомендована та необхідна література
1. Мелков Г.А., Прокопенко О.В. Вибрані розділи з курсу «Мікрохвильова електродинаміка та електроніка»: навч. посіб. – К.: Радіофізичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 2013. – 226 с. 2. Зависляк І.В., Мартиш Є.В., Попов М.О., Васильків І.В. Мікрохвильова електродинаміка в задачах: навч. посіб. – К : ВПЦ "Київський університет", 2015. – 111 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота студентів.
Методи та критерії оцінювання
Курс «Мікрохвильова електроніка та електродинаміка» складається з трьох змістовних модулів у сьомому семестрі. Навчальним планом на вивчення курсу відведено 3 кредити (42 години лекцій). Контроль знань студентів здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Передбачено 3 підсумкові модульні контролі, та комплексний підсумковий модуль (КПМ) – іспит.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра фізичної електроніки
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем