Апаратне та програмне забезпечення комп’ютерних систем
Освітня програма: Інженерія комп’ютерних систем і мереж
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Апаратне та програмне забезпечення комп’ютерних систем
Код дисципліни
ОК 24
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Студент повинен знати: математику, основні закони фізики (розділ Електрика), апаратний склад персонального комп’ютера та інформатику на рівні випускника середньої школи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навчальна дисципліна «Апаратне та програмне забезпечення комп'ютерних систем» базується на циклі дисциплін середньої школи (інформатика, фізика, математика).
Зміст навчальної дисципліни
І1. Інформаційні ресурси Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
2. Вступ до апаратного забезпечення персонального комп'ютера.
3. Розбирання-збирання комп'ютера.
4. Сучасне комп'ютерне апаратне забезпечення. Електроживлення комп’ютера. Розширений функціонал комп'ютера. Необхідні процедури для захисту навколишнього середовища.
5. Профілактичне обслуговування та усунення несправностей. Вирішення проблем із ПК та периферійними пристроями.
6. Комп’ютерні мережі: основні поняття. Компоненти мереж та їх типи. Мережеві протоколи, стандарти та сервіси.
7. Прикладна мережева взаємодія. Підключення пристроїв до мережі. Пошук та виявлення несправностей у мережах та їх вирішення.
8. Ноутбуки та інші мобільні пристрої. Характеристики ноутбуків та інших мобільних пристроїв. Налаштування ноутбука. Профілактичне обслуговування. Процедури усунення несправностей.
9. Принтери та сканери. Призначення та характеристики принтерів та сканерів різних типів. Профілактичне обслуговування та усунення несправностей.
10. Віртуалізація та хмарні обчислення.
11. Встановлення Windows. Сучасні операційні системи. Системні вимоги операційних систем.
12. Налаштування Windows. Мережева система Windows. Загальні методи профілактичного обслуговування операційних систем. Процедури усунення несправностей операційних систем Microsoft Windows.
13. Операційні системи мобільних пристроїв. Призначення та характеристики операційних систем мобільних пристроїв. Базові процеси пошуку і усунення несправностей для операційних систем для мобільних пристроїв.
14. Безпека. Загрози безпеці. Політика безпеки. Безпека бездротових мереж. Базовий пошук і усунення несправностей, які пов'язані з безпекою.
15. Комунікаційні навички та ІТ фахівець. Оперативні процедури як керувати змінами і незапланованими збоями в бізнес-середовищі. Етичні та правові аспекти.
Рекомендована та необхідна література
[1] Косинський В.І. Сучасні інформаційні технології: навч. посібник / В.І.Косинський, О.Ф.Швець. – 2-ге вид., випр. – Київ: Знання, 2012. – 318 с.
[2] Валецька Т.М. Комп'ютерні мережі. Апаратні засоби: навчальний посібник. - К.: Центр навчальної літератури, 2007. – 208 с.
[3] Тарарака В.Д. Архітектура комп'ютерних систем: навч. посібник. – Житомир: ЖДТУ, 2018. – 383 с.
[4] Матвієнко М.П. Архітектура комп’ютера: навч. посібник / М.П.Матвієнко, В.П.Розен, О.М.Закладний— К: Видавництво Ліра-К, 2016. — 264 с.
[5] Шило С.Г. Інформаційні системи та технології: навч. посібник / С.Г.Шило, Г.В.Щербак, К.В.Огурцова. – Х.: ХНЕУ, 2013. – 219 с.
[6] Козловський А.В. Комп"ютерна техніка та інформаційні технології: навч. посібник / А.В.Козловський, Ю.М.Паночишин, Б.В.Погріщук. – 2-ге вид., стереот. – Київ: Знання, 2012. – 463с..
[7] IT Essentials [Електронний ресурс] – Режим доступу до ресурсу:
https://www.netacad.com/ (для авторизованих користувачів).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, індивідуальна самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрове оцінювання: Навчальний семестр має два змістові модулі: у змістовий модуль 1 (ЗМ1) входять теми 1-9, у змістовий модуль 2 (ЗМ2) входять теми 10-15. До семестрового оцінювання входить оцінка за виконання лабораторних робіт.
- підсумкове оцінювання (у формі іспиту): форма іспиту – письмово-усна. Екзаменаційний білет складається із 2 питань, кожне питання оцінюється від 0 до 20 балів. Всього за іспит можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, при цьому оцінка за результатами навчання 2 [вміння] і 4 [автономність та відповідальність] не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня (15 і 5 балів відповідно), оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів.
- умови допуску до іспиту: умовою допуску до заліку є отримання студентом сумарно не менше, аніж критично-розрахунковий мінімум 36 балів за семестр, та успішна здача усіх лабораторних робіт.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Юрій
Володимирович
Бойко
Кафедра комп'ютерної інженерії
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра комп'ютерної інженерії
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем